שני אסונות בערב אחד: בת 9 טבעה בים; בת 3 נפלה מגובה

שני אסונות פקדו שתי משפחות בערב אחד: בחוף באשקלון טבעה למוות ילדה בת 9 שנכנסה למים עם אחותה בת ה-12. בחדרה נפלה בת 3 מהקומה השלישית של בניין מגוריה ונפצעה קשה

החופש הגדול התחיל רע: ילדה בת תשע טבעה אמש למוות בחוף דלילה שבאשקלון. בחדרה נפצעה קשה בת שלוש כשנפלה מהקומה השלישית.

כוח שיטור ימי שהגיע לחוף באשקלון משה את הילדה שטבעה בים כשהיא במצב אנוש, והעביר אותה לחוף. צוות של מד"א ביצע בה פעולות החייאה, אך נאלץ לקבוע את מותה.

מחקירה ראשונית של הטרגדיה עולה כי הילדה נכנסה למים עם אחותה בת ה-12, אך זמן קצר לאחר מכן ניתק הקשר בין השתיים. האחות המבוהלת יצאה אל החוף והחלה לזעוק לעזרה. אזרחים שהיו על החוף הזעיקו את כוחות ההצלה. כ-40 דקות לאחר מכן איתר איתרו כוחות השיטור הימי את הילדה באמצעות מסוק.

"הילדה הגיעה במצב אנוש והתחלנו מיד בפעולות החייאה", סיפר הפרמדיק שטיפל בה. כעבור ניסיונות ממושכים שלא צלחו, הצוות נאלץ לקבוע את מותה.

נפילה חופשית

כמה שעות קודם לכן נפלה ילדה בת שלוש מהקומה השלישית של הבניין בו היא מתגוררת עם הוריה בחדרה. השכנים שמעו את קול הנפילה והתקשרו למוקד מד"א. "הילדה נמצאה כשהיא בהכרה עם מדדים תקינים וכשהיא סובלת משברים", סיפר דובר מד"א. "היא פונתה במצב קשה לבית החולים הלל יפה בחדרה".

מבית החולים נמסר שהפעוטה מונשמת ומורדמת וכי היא תנותח. הוריה של הילדה אותרו מאוחר יותר, ובמשטרה פתחו בחקירת האירוע. בשלב זה לא ברור האם הם היו בקרבתה בזמן הנפילה.