חשד להצתות מכוונות: גל שריפות בכרמל ובצפת

מי אחראי לאש בצפון? עשרות כבאים פעלו משעות אחר הצהריים בניסיון להשתלט על גל השריפות שפקד את האזור. עדי ראייה דיווחו על בני נוער שברחו ממוקדי ההצתות זמן קצר לאחר השריפות. עקב מחסור בכוח אדם כבאים הוזעקו מבתיהם

הכבאים מדלגים משריפה לשריפה, ארכיון (רויטרס)

גל שריפות החל בשעות הערב במוקדים שונים באזור הכרמל ובצפת. עשרות כבאים מחיפה ומצפת עברו בין המוקדים הרבים בהם פרצו השריפות בניסיון לכבות את האש, אך ריבוי המוקדים הקשה עליהם את העבודה. בשלב זה ההערכה היא שמדובר בהצתות מכוונות.

האש החלה לבעור סמוך לשעה 16:00 בפארק הכרמל. דונמים של חורש ויער סמוך למגרש הכדורגל של דליית אל-כרמל עלו באש. שישה צוותי כיבוי הגיעו למקום, אך לפני שהצליחו להשתלט על האש הם נאלצו לעבור לכיוון עוספייה, לטפל בגל שריפות נוסף.

השריפה החלה בכניסה לעוספייה, וגם במקרה זה חושדים שמדובר בהצתה. חמישה צוותים פעלו שעות ארוכות לכיבוי האש שהתפשטה במהירות עקב רוחות עזות שנשבו באזור.

מחסור בכוח אדם לכיבוי השריפות 

זמן קצר לאחר מכן התקבל דיווח במוקד הכבאות בצפת על עשן כבד בעקבות שריפות נוספות שפרצו באזור צפת. "האש בוערת כבר כמה שעות טובות", סיפר לחדשות 2 יאיר אלקיים, דובר כבאות צפת. "זו לא פעם ראשונה שיש גל הצתות באזור, אך הפעם זה השיא".

שלושה צוותי כבאות פועלים באזור הדליקות ומונעים מהאש להתפשט לכיוון הבתים. "בשלב זה לא פינינו אנשים מהבתים, אך יש סכנה שהאש תתקרב לבלוני גז", הוסיף אלקיים. "פנינו למשטרה כדי שתעזור לנו לחסום כבישים ולגלות מי עומד מאחורי ההצתות".

בשירות הכבאות של חיפה ספרו עשרה מוקדים מרכזיים של שריפות ועדי ראייה דיווחו על בני נוער שנמלטו ממקום השריפה זמן קצר לאחר שפרצה. "בסך הכל נשרפו 25 דונם של יער וחורש טבעי", אמרו לחדשות 2 באינטרנט בכבאות חיפה. "נאלצנו להזעיק כבאים מהבתים שלא היו במשמרת".

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?