נחיל דבורים תקף צעיר מהדרום; מצבו בינוני

צעיר מקיבוץ גבים אושפז היום במצב בינוני בבית החולים ברזילי באשקלון, כשהוא סובל מעקיצות קשות בכל חלקי גופו. ביה"ח: עשרות מקרי עקיצות מגיעים אלינו מדי יום. מד"א שב ומזהיר לנקוט בזהירות בכל הקשור למגע עם תיקנים וזוחלים

דבורים. העקיצה עשויה להיות קטלנית (רויטרס)

הקיץ כבר כאן, וכך גם התיקנים והזוחלים: צעיר בן 26 נפצע היום באורח בינוני, לאחר שהותקף ונעקץ על ידי עשרות דברים בקיבוץ גבים, בסמוך לשדרות. בשלב זה עדיין לא ברור מה הייתה הסיבה שהביאה את נחיל הדבורים לתקוף את הצעיר.

ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהוזעקה למקום העניקה לצעיר טיפול ראשוני בשטח, ולאחר מכן העבירה אותו לבית החולים ברזילי באשקלון. "הצעיר סובל מעקיצות בכל חלקי גופו", אמר היום דובר מד"א ירוחם מנדלה.

בבית החולים ברזילי אמרו היום כי מדי יום מטופלים עשרות מקרים של עקיצות - מסוגים שונים. בחלק מהמקרים מדובר בעקיצות קשות, המצריכות טיפול מתמשך ואשפוז של מספר ימים. במד"א שבים וקוראים לנקוט את מירב הזהירות כשבאים במגע עם תיקנים וזוחלים.

הדבורה והנחש עשו "אמבוש" לצעיר

רק בחודש שעבר דווח על מקרה קשה נוסף, בו הותקף צעיר בן 23, תושב הכפר מכר שבגליל, על ידי דבורה ונחש. הצעיר חסר המזל עבד בעבודות גינון בגנים הבהאיים, וסיפר כי לפתע חש עקיצה כואבת בידו. בעודו עוסק בטיפול בידו הכואבת, ותוך כדי שהוא מנסה להבין מה עקץ אותו, נחש צפע הכיש אותו ברגלו.

חבריו שעבדו עמו בגן הבהילו אותו במצב קשה לחדר המיון כשהוא סובל מהקאות, סחרחורת וחולשה כללית. מבית החולים בנהריה נמסר כי הוא "טופל בחדר טראומה, שם קיבל טיפול שכלל מתן נסיוב אנטי-סרום ואנטי-צפע.