בת 11 נהגה באופנוע ים, האב תקף את השוטרים

חוף הים בחיפה, אתמול בצהריים: סירת השיטור הימי עוצרת אופנוע ים שנוסע בעומק, למרות שגובה הגלים יותר מ-2 מטרים. השוטרים נדהמים: הרוכבת - רק בת 11. בתיחקור על החוף הותקפו השוטרים על ידי אביה של הילדה. "אם היא הייתה מתהפכת בעומק הים – זה היה נגמר באסון", אמרו במשטרה

מה עשתה בת 11 על אופנוע ים? (חדשות 2)

החופש הגדול מודל 2009: בת 11 נהגה לבד באופנוע ים - אביה ודודה תקפו את השוטרים שהגיעו לחוף.

אתמול בשעות אחר הצהריים עצרה סיירת השיטור הימי אופנוע ים מול חוף הקשתות בחיפה. השוטרים נדהמו לגלות שבאופנוע נהגה לא פחות מאשר ילדה כבת 11, ולכשקראו לה לעצור היא החלה להימלט לכיוון החוף. "הבחנו מתוך הים שמניחים את האופנוע על עגלה כדי לנסוע מהמקום", סיפר מפקד השיטור הימי בחיפה, אריה דהאן. "הקפצנו צוות שהגיע לחוף, תפס את האופנוע ועצר את הבעלים".

לאחר בירור האירוע, אביה של הילדה ואחיו שהתבקשו להתלוות לשוטרים - החלו לתקוף אותם, ופצעו אחד מהם באורח קל. "השניים תקפו את קצין המשטרה שהגיע למקום", אמר דהאן. "אחד מהתוקפים נעצר והאופנוע הוחרם", הוא הוסיף. מעצרו של התוקף הוארך אתמול בבית המשפט בשלושה ימים.

הבוקר הגיעה אמה של הילדה להיחקר במשטרה, והודתה כי בתה הקטנה אכן נהגה באופנוע הים. החשודים קיבלו דוח על נהיגה ללא רשיון בסכום 3,200 שקלים. השניים חשודים בתקיפת שוטרים.

"זו לא הפעם הראשונה שאנו נתקלים במקרים כאלה", סיפר דהאן לחדשות 2 באינטרנט. "רק בשבוע קודם לכן קיבל אבי הילדה דוח. בתחנה הוא התנהג כאילו לא קרה כלום. אני לא מבין איך הורים נותנים לילדה בת 11 לרכב על אופנוע ים כשגובה הגלים היה שני מטרים וחצי".

בן ה-13 רכב על טרקטורון, ההורים כעסו על השוטרים

לדברי דהאן, אנשים מבוגרים שהגיעו לחוף הים ראו את גובה הגלים, החליטו לוותר ולא נכנסו למוות. "אם היא הייתה מתהפכת בעומק הים - זה היה נגמר באסון", סיכם היום דהאן.

בחודש שעבר נעצר נער בן 13 באזור בית שמש, כשהוא רוכב על טרקטורון - בעידוד משפחתו. מבירור המקרה עלה כי המשפחה הסריטה על הנער סרט בר מצווה ולשם כך הוא התבקש "לעשות סיבוב" על הטרקטורון.

איש עמותת "אור ירוק" שעבר במקום תיעד את המתרחש, וחברי המשפחה החלו לתקוף אותו ואת השוטרים שהתלוו אליו. "מה קרה, הילד עושה בר מצווה, מה הלחץ הזה?", אמרה קרובת משפחתו של הנער.

תיעוד: אוטובוס דורס טרקטורון

תיעוד: מרדף משטרתי אחרי פורשה ב-200 קמ"ש

החשד: אונס מזעזע בין כתלי בית הספר היסודי