אחיו של הנרצח בקוסטה ריקה: "לא היה מאבק, נהגנו בזהירות"

עדי, אחיו של איתי שכטר אליאס, שנרצח במהלך שוד אלים בטיול בקוסטה ריקה, מתאר לראשונה את הדקות שלאחר הירי. "לא הספקתי לדבר עם איתי כי הוא איבד את ההכרה מאוד מהר", סיפר האח בראיון לעודד בן-עמי, "הטיפול שהוא קיבל לא היה טוב, אבל מצבו היה קשה". עדי מבקש להעביר מסר למטיילים: "להיות הרבה יותר זהירים"

"ישנתי כמה חדרים ליד החדר של איתי והגעתי לשם רק אחרי ששמעתי את היריות" - כך סיפר היום עדי, אחיו של איתי שכטר אליאס, שנרצח במהלך שוד אלים בטיול בקוסטה ריקה בשבוע שעבר. עדי תיאר בראיון לחדשות 2 לראשונה את הדקות שלאחר האירוע.

"לא הספקתי לדבר עם איתי כי הוא איבד את ההכרה מאוד מהר", סיפר האח. "הטיפול שהוא קיבל לא היה טוב, בגלל המקום אי אפשר היה לטפל בו, הוא יכול היה לקבל טיפול יותר טוב, אבל מצבו היה קשה".

האחים טיילו יחד במשך חודש וחצי. "שנינו מאוד אחראיים ולא מחפשים לעשות שטויות, עשינו הכל כמו שצריך, לא התפשרנו על כלום בענייני זהירות", הוסיף עדי. "גם למלון בו ישנו, הלכנו רק לאחר שבדקנו שיש שומר, זו לא היתה חוסר זהירות מבחינתנו".

"אל תפסיקו לטייל, אבל תהיו הרבה יותר זהירים"

"טיילנו עם חבר'ה אחראיים, דאגנו אחד לשני, איתי ואני ידענו טוב מאוד שיש מקרי שוד באזור. איתי אמר לי לפני המקרה: 'ואם קורה משהו, דבר ראשון למסור את הציוד' - וזה מה שהוא עשה. לא היה חוסר זהירות, לא היה מאבק".

עדי ביקש להעביר מסר למטיילים אחרים: "אני לא אומר להפסיק לטייל", הוא אומר. "טיול אחרי צבא, זה משהו שמחכים לו וצריך לעשות. צריך לדעת שאלה דברים שקורים, יש הרבה מקרי שוד, צריך להיזהר יותר, להיות הרבה יותר זהירים".

 איתי קיצר את הטיול כדי לגור עם חברתו

אליאס שכטר, בן 26 מאשקלון, נורה בקוסטה ריקה במהלך שוד שבוצע בחדר המלון שלו ושל אחיו. התכנון המקורי של איתי היה לטייל עד ינואר, אך הוא החליט לחזור כמה חודשים קודם לכן כדי לעבור לגור עם חברתו, מורן רוטמיאן.

"כבר לפני כמה שבועות הוא סיפר לי שהוא מקצר את הטיול וחוזר לפה בספטמבר", סיפרה מורן. "אז גם דיברנו על זה, וזה משהו שמאוד שימח אותנו", הוסיפה החברה בכאב. לפי ההערכות, איתי מת מאיבוד דם רב - מפני שלאמבולנס שהזעיק האח לקח זמן רב, אולי רב מדי, להגיע למקום.

אמם של השניים, מירי שכטר, אמרה כי מתרחיש אימים כזה בדיוק היא חששה לאורך כל הטיול. "חששתי בדיוק ממה שקרה. אני לא יודעת איך להסביר את זה. כל הזמן אמרתי לו 'תיזהר מרוצחים, תיזהר משודדים. תיתן את הכול'".

"הוא אמר לי 'אמא אני חכם, אני אשמור על החיים שלי'. מזה בדיוק חששתי. לא יכולתי לעצור אותו, הוא כל כך רצה", הוסיפה שכטר. "לא יכולתי לחיות עם התחושה שאני עצרתי. הוא אמר לי: 'זה הטיול של החיים שלי. אני רוצה להמשיך את הלימודים שלי, אני אמצא עבודה בקלות, את מכירה אותי, אמא, אל תעצרי אותי'. מה עוד יכולתי להגיד לילד שאמר לי ככה?".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?