טרגדיה כפולה בצפון: בן 12 טבע למוות בנחל שניר, בן 17 טבע למוות ב"אגם הנעלם"

ילד בן 12 שהיה בטיול השנתי של בית הספר מיישוב סמוך לירושלים מעד לתוך המים וטבע. חבריו של הנער לא קפצו לעזור לו כי "לא ידעו לשחות". יחידת חילוץ גולן בשילוב צוותי הצלה ניסו לבצע בו החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו במקום. ובאירוע אחר: צוללני המשטרה משו את גופתו של בן 17 שנעדר ב"אגם הנעלם" סמוך למנחמיה

אסון במהלך הטיול: ילד כבן 12 טבע היום למוות במהלך טיול שנתי עם קבוצת ילדים בנחל שניר ברמת הגולן. יחידת חילוץ גולן וגורמי הצלה של מד"א וזק"א שהוזעקו למקום ניסו לבצע בו פעולות החייאה ממושכות, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו במקום.

מחקירה ראשונית של כוחות ההצלה עולה כי קבוצת מטיילים מיישוב סמוך לירושלים סיירה באזור. ככל הנראה, מעד הילד במהלך הטיול ונפל אל מימי הנחל - וטבע. צוותי ההצלה חילצו אותו מהמים וניסו להציל את חייו - לשווא.

"נקראנו בשעות הצהריים לאירוע בו ילד טבע בנחל שניר", סיפר היום לחדשות 2 מאיר בן יאיר, פרמדיק מד"א שטיפל באירוע. "מדובר בילד בן 12 שספג חבלה בראשו במהלך המעידה למים, ושהה למעלה מ-20 דקות מתחת למים".

לדבריו, ככל הנראה חבריו של הילד לא קפצו לעזור לו כי "לא ידעו לשחות". מטיילים מזדמנים הם שהוציאו את הילד מהמים, כשהוא מחוסר הכרה. "ירדנו לנחל וביצענו בו פעולות החייאה ממושכות, אך לצערנו ללא הצלחה", אמר בן יאיר.

"הגענו למקום בתוך מספר דקות וביצענו בילד החייאה ארוכה של כ-20 דקות", סיפר לחדשות 2 עמירן שוסטר, חבר ביחידת החילוץ גולן. "למרבה הצער, רופא שהיה במקום קבע את מותו".

בן 17 טבע למוות ב"אגם הנעלם"

במקרה נוסף שאירע היום, דיווחה קבוצת צעירים שבילתה ב"אגם הנעלם" בנחמיה באזור צומת צמח, על כך שאחד מחבריהם לא יצא מהאגם אליו קפצו.

"מחקירה ראשונית עולה כי שלושה צעירים בילו באזור וקפצו לאגם מגובה של כ-10 מטרים", סיפר היום מפקד תחנת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק, לחדשות 2 באינטרנט. "הם קפצו אחד אחרי השני - והצעיר הראשון שקפץ נעדר".

חברו, שקפץ אחריו, נפצע באורח קל בגבו ופונה לקבלת טיפול בבית החולים "פורייה" בעיר. באגם אין פיקוח ושירותי הצלה מוסדרים.

לאחר פעולות חיפוש בשילוב צוללני המשטרה, שארכו שעות ארוכות והתמשכו לשעות החשיכה, אותרה גופתו של הנער שטבע היום באגם הנעלם. צוללני מחוז צפון מצאו את הגופה בקרקעית האגם, ומשו אותה מן המים.

אסון רודף אסון בחופש הגדול

האירוע היום מצטרף לשורת מקרי טביעה מהשבועות האחרונים. רק השבוע טבעה ילדה בת שבע בכנרת, ופונתה במצב קשה תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים "פורייה" בעיר. חודש קודם לכן טבע ילד בן ארבע בבריכת שחייה סמוך לחוף גיא בכנרת. רופאה שהייתה במקרה במקום הצילה את חייו, לאחר שביצעה בו פעולות החייאה.

בראשית החודש נמצאה גופתה של תמר פלדמן, צעירה בת 25 שנעדרה מספר ימים בכנרת, לאחר שנסחפה עם מזרן הים עליו שכבה. בתום חיפושים נרחבים, נמצאה גופתה וזוהתה. לפני כשבועיים טבעה למוות ילדה בת חמש בחוף עין בוקק שבים המלח. מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי הילדה נכנסה למים יחד עם אחד מבני משפחתה, כשלפתע היא החלה לבלוע מים ולטבוע.