נתיבות: אם מצאה את תינוקה מת לאחר שככל הנראה נחנק בשנתו

טרגדיה בדרום: תושבת נתיבות התעוררה הבוקר וניגשה למיטתו של בנה בן חצי השנה, לפתע הבחינה האם כי הפעוט אינו נושם. צוות של מד"א הוזעק למקום וביצע חייאה בפעוט, אך בסופן נאלץ לקבוע את מותו

התינוק מת במיטתו, אילוסטרציה (חדשות 2)

תינוק כבן חצי שנה מת הבוקר בביתו שבנתיבות, אמו של הפעוט מצאה אותו במיטתו ללא דופק וללא נשימה. צוות מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו.

מבדיקת השתלשלות האירועים עולה שהילד נחנק ככל הנראה במהלך השינה. האם, בשנות ה-30 לחייה סיפרה שהאכילה את התינוק במהלך הלילה ולאחר מכן השכיבה אותו בחזרה בלול. בשעות הבוקר ניגשה האם לתינוק וגילתה כי הוא אינו נושם.

האם מיהרה להתקשר למגן דוד אדום. הצוות הרפואי מצא את האם מחוץ לבית ומיהר להגיש עזרה לתינוק. "מצאנו אותו ללא דופק וללא נשימה עם סימני כיחלון על הפנים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט הפראמדיק תומר קפלן. " ביצענו החייאה במשך 45 דקות, אולם לא נותרה ברירה אלא לקבוע את מותו של התינוק.

מד"א: טיפול מקדים יכול להציל חיים

"קשה לומר בשלב זה מה גרם בוודאות למותו של התינוק, אולם נראה שמדובר בחנק או במוות בעריסה", סיפר הפראמדיק. העניין צריך להיבדק, אך ממה שנראה, הוא כל הנראה פלט במהלך הלילה ושאף את ההפרשות לתוך קנה הנשימה".

בלי קשר ישיר למקרה הטרגי הזה, במד"א ממליצים להורים צעירים לעבור קורס החייאה והגשת עזרה ראשונה לתינוקות. "כשמתקשרים למוקד עונה צוות רפואי שמדריך את המזעיק כיצד לפעול עד להגעת הצוות הרפואי", מוסיף תומר הפראמדיק. "עזרה מקדימה יכולה במקרים מסוימים להציל חיים".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו