כספי: "יוצא לדרך חדשה"

הכדורסלן הישראלי הראשון ב-אן.בי.איי התארח ב"אולפן שישי" ודיבר על ההיסטוריה: "כל דבר שאני הולך לעשות שם הולך להיות הראשון - כך שאני באמת מתרגש". על הקיץ הקרוב: "אצטרך להתחזק ולהרים משקולות"

"אני יוצא היום לדרך חדשה, זה מרגש מבחינתי", כך אומר הערב עומרי כספי בראיון מיוחד ב"אולפן שישי". "אני חושב שזו תהיה חוויה מעניינת לשחק בליגה הזאת ולשחק עם השחקנים ברמה הזאת", הוא מוסיף.

עם זאת, לדבריו עליו לעבוד קשה בקיץ לקראת הליגה הטובה בעולם. "אני צריך להתחזק, לעשות את ההתאמות שלי. להרים הרבה משקולות בקיץ", הוא אומר. בתשובה לשאלה מדוע דווקא הוא הצליח לעומת כולם, אומר כספי בצניעות: "קשה לי להצביע מדוע דווקא אני הצלחתי. כבוד להיות ברשימה של אלו שניסו, ואני חושב שניסיתי להתמודד והצלחתי".

לדבריו, היה לו חשוב לעשות משהו שונה. "אני מרגיש שיש לי הרבה ביטחון, עברתי דרך ארוכה במכבי, אני טס מחר לסקרמנטו וכל דבר שאני הולך לעשות שם הולך להיות הראשון - כך שאני באמת מתרגש", הוא אומר.

כספי בטוח גם שיממש את החוזה השנה. "אני חושב שהקבוצה הודיעה בפירוש שהיא רוצה שזה יקרה בשנה הקרובה, אז אני טס לסגור את הפרטים האחרונים ואני מקווה שזה יסתדר".

שפר וקטש לא, כספי - כן

הלילה נבחר עומרי במקום ה-23 בסיבוב הראשון בדראפט ה-אן.בי.איי, על ידי קבוצת סקרמנטו קינגס. משמעות הבחירה בסיבוב הראשון: חוזה מובטח בקבוצה, ושכר מינימלי של מיליון דולרים בעונה. הנהלת הקבוצה תוכל להחתים את כספי העונה ולצרפו לסגל, אך תוכל לממש את הבחירה גם בעונה הבאה - ולהשאילו לקבוצה באירופה ל"ליטושים" אחרונים והשתפשפות נוספת. כך או כך, מקומו בקבוצה מובטח.

כספי החליט שלא לנסוע לניו-יורק וצפה בדראפט מביתו, כשהוא מוקף בחברים טובים וקרובי משפחה. לאחר שקומישר ליגת ה-אן.בי.איי דיוויד סטרן עלה לבמה הגדולה והקריא בשמו, לא הצליח כספי להסתיר את ההתרגשות הרבה שהציפה אותו. "חיכיתי לרגע הזה כל חיי", אמר.

שני כדורסלנים ישראלים כמעט ועשו את ההיסטוריה שרשם הלילה כספי לאורך השנים. דורון שפר היה לכדורסלן הישראלי הראשון אי פעם שנבחר בדראפט ה-אן.בי.איי, ובשנת 1996 בחרה אותו קבוצת ה"לוס אנג'לס קליפרס" במקום ה-36 בסיבוב השני בדראפט. שפר החליט שלא לממש את ההזדמנות שניתנה לו ושב למכבי תל אביב.

שלוש שנים מאוחר יותר, לפני תחילת עונת 1998-1999, הגיע הכדורסלן עודד קטש לסיכום עם הנהלת קבוצת ה"ניו-יורק ניקס", אולם שביתת שחקנים בפתח אותה העונה, שנמשכה כמעט עד סופה, מנעה בסופו של דבר את החתימה על החוזה. קטש שב גם הוא למכבי והמשיך משם עונה אחר כך לקבוצת פנתינאייקוס היוונית - עימה זכה בגביע אירופה לאלופות (כן, לאחר ניצחון על מכבי).