כספי: "זה החלום של כל שחקן"

הכדורסלן הישראלי הראשון שעשה הלילה היסטוריה וקיבל חוזה מובטח בקבוצת אן.בי.איי, כינס מסיבת עיתונאים עם הנהלת מכבי תל אביב ודיבר על ההישג. "הראיתי שאני לא מתפשר, שמח שהדברים קרו". על מכבי אמר: "תמיד נתנו לי את הכלים להתפתח". צפו בדבריו

"אני שמח להיות השחקן הישראלי הראשון שהגיע ל-אן.בי.איי, זה החלום של כל שחקן", כך אומר היום עומרי כספי, שעשה הלילה היסטוריה והיה לכדורסלן הישראלי הראשון שיגיע ל-אן.בי.איי. במסיבת עיתונאים שכינס הבוקר יחד עם הנהלת מכבי תל-אביב, הקבוצה בה גדל, אמר כספי: "כשהייתי בארצות הברית הראיתי לכולם שאני לא מתפשר ואני שמח שבסופו של דבר הדברים קרו. אני חושב שסקרמנטו זה מקום מצויין בשבילי להתפתח כשחקן, ומקום טוב להתחיל בו את הקריירה ב-אן.בי.איי".

כספי גם הודה להנהלת מכבי על הסיוע לאורך השנים. "מכבי הייתה הבית שלי ב-13 השנים האחרונות, ותמיד נתנה לי את כל הכלים שאפשר בשביל להתפתח. אני רוצה להודות לקבוצה", אמר כספי.

הלילה נבחר עומרי במקום ה-23 בסיבוב הראשון בדראפט ה-אן.בי.איי, על ידי קבוצת סקרמנטו קינגס. משמעות הבחירה בסיבוב הראשון: חוזה מובטח בקבוצה, ושכר מינימלי של מיליון דולרים בעונה. הנהלת הקבוצה תוכל להחתים את כספי העונה ולצרפו לסגל, אך תוכל לממש את הבחירה גם בעונה הבאה - ולהשאילו לקבוצה באירופה ל"ליטושים" אחרונים והשתפשפות נוספת. כך או כך, מקומו בקבוצה מובטח.

"חיכיתי לרגע הזה כל חיי"

כספי החליט שלא לנסוע לניו-יורק וצפה בדראפט מביתו, כשהוא מוקף בחברים טובים וקרובי משפחה. לאחר שקומישר ליגת ה-אן.בי.איי דיוויד סטרן עלה לבמה הגדולה והקריא בשמו, לא הצליח כספי להסתיר את ההתרגשות הרבה שהציפה אותו. "חיכיתי לרגע הזה כל חיי", אמר.

שני כדורסלנים ישראלים כמעט ועשו את ההיסטוריה שרשם הלילה כספי לאורך השנים. דורון שפר היה לכדורסלן הישראלי הראשון אי פעם שנבחר בדראפט ה-אן.בי.איי, ובשנת 1996 בחרה אותו קבוצת ה"לוס אנג'לס קליפרס" במקום ה-36 בסיבוב השני בדראפט. שפר החליט שלא לממש את ההזדמנות שניתנה לו ושב למכבי תל אביב.

שלוש שנים מאוחר יותר, לפני תחילת עונת 1998-1999, הגיע הכדורסלן עודד קטש לסיכום עם הנהלת קבוצת ה"ניו-יורק ניקס", אולם שביתת שחקנים בפתח אותה העונה, שנמשכה כמעט עד סופה, מנעה בסופו של דבר את החתימה על החוזה. קטש שב גם הוא למכבי והמשיך משם עונה אחר כך לקבוצת פנתינאייקוס היוונית - עימה זכה בגביע אירופה לאלופות (כן, לאחר ניצחון על מכבי).