סקר חדשות 2 באינטרנט: 43% מהציבור חושבים שחילופי רה"מ לא משנים לשליט

סקר לחדשות 2 באינטרנט ביום בו מציינים 3 שנים לנפילתו בשבי מגלה כי 46% מהציבור סבור ששליט יחזור הביתה תוך שנה. לעומת זאת 18% סבורים כי שליט יהפוך ל"רון ארד 2"

האם נתניהו יחזיר את שליט? (חדשות 2)

יום השנה השלישי לחטיפתו של החייל גלעד שליט חל היום, וכבר 1,096 ימים ולילות נמצא שליט בשבי חמאס. שלוש שנים מחכה משפחתו והעם כולו להשבתו הביתה. סקר חדשות 2 באינטרנט שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס מגלה כי 43% מהציבור סבורים שחילופי הממשלה, והעובדה שבנימין נתניהו נבחר לראשות הממשלה, לא משנים לעניין שיחרורו של שליט.

על פי הסקר, 27% מהציבור סבורים כי הממשלה החדשה מקרבת את סיכויי שיחרורו של שליט, 20% סבורים כי היא מרחיקה את שובו של שליט הביתה ו-10% השיבו כי אינם יודעים.

ומה חושב הציבור על סיכוייו של שליט להשתחרר בקרוב? 46% סבורים שגלעד יחזור הביתה בתוך שנה, 15% סבורים שששליט יחזור בתוך שלוש עד חמש שנים. 18% מהמשיבים היו פסימים מאוד והעריכו כי גורלו של שליט יהיה כמו גורלו של רון ארד. 21% מהמשיבים השביעו כי אינם יודעים.

הסקר נערך בהשתתפות 598 משיבים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המירבית היא 4.5%. להשתתפות בפאנל המשיבים

חמאס: "לא ניתן מידע על שליט בחינם"

הערב תתקיים בקריה בתל אביב הפגנה המונית שבה יכריזו בני המשפחה על ייסודו של ארגון חדש, "צבא החברים של גלעד", שירכז את כל פעולות המטה למען שחרורו. אנו כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר החל מהשעה 19:00 את ההפגנה בשידור חי.

"אנחנו לא יכולים להגיד אם שליט חי או מת, לא ניתן אינפורמציה בחינם", אמר הבוקר אוסמה מזיני, מחזיק תיק שליט בחמאס בריאיון לטלוויזיה של חמאס בתשובה לשאלה מה מצבו של שליט. "אין התקדמות במשא ומתן ואין משא ומתן רציני", הוסיף.

"יכול להיות שגלעד שליט יהפוך להיות כמו רון ארד אם הממשלה הישראלית לא תעשה כלום", איים מזיני וגלגל את האחריות למגרש הישראלי. "הממשלה הישראלית תחליט כמה זמן נחזיק בו והתנאים לא השתנו".

הווידאופדיה: גלעד שליט

מה יכול היה גלעד לעשות ב-3 שנים?

למען שליט: חוסמים מעברים לעזה

צפו בנועם שליט תוקף את אולמרט

אביבה שליט: מספר הימים לא נתפס

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר?