יואל שליט: "אף אחד לא חלם שיעברו 3 שנים"

יואל שליט לא מבין איך הזמן עובר ואחיו גלעד עדיין בשבי. "גלעד, הייתי רוצה שתדע שאנחנו עושים הכל בשבילך", הוא אומר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט ביום בו מציינים 3 שנים לחטיפה. "תחזיק מעמד"

היום לפני שלוש שנים בדיוק התחיל הסיוט של חייל אחד, משפחה אחת ואיתם של עם שלם. גלעד שליט נחטף בידי מחבלים שחדרו למוצב צה"ל על גבול רצועת עזה. מאז מתפללים בני משפחתו שהוא ישוב לביתם. אחיו, יואל שליט, מבקש להעביר היום מסר באמצעותנו. "גלעד, הייתי רוצה שתדע שעושים הכול בשבילך, תחזיק מעמד", הוא אומר בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט. היום נעביר החל מהשעה 19:00 בשידור חי כאן באתר חדשות 2 באינטרנט את ההפגנה לציון שלוש שנים לחטיפה. ההפגנה תיערך מול משרד הביטחון בתל אביב.

יואל הוא אחיו הגדול של גלעד. הוא מסתכל על המאבק לשחרורו שנמשך כבר שלוש שנים בראייה לאחור עם תחושה של אכזבה עמוקה. "אף אחד לא חלם על זמן כל כך ארוך של שלוש שנים", הוא אומר. "חשבנו שזה יסתיים הרבה לפני, וזה הידרדר עד עכשיו".

הזמן, מבחינתו אינו נמדד בשנים, אלא ביום ועוד יום של דאגה והמתנה מתוחה. "שלוש שנים זאת הזדמנות לציין את התקופה הלא הגיונית שגלעד נמצא בשבי", אומר יואל בכאב.

"לא מאמינים לשמועות"

בשבועות האחרונים חזר מטה המאבק לשחרור שליט לפעול ביתר שאת למען העלאת הנושא על סדר היום, לאחר תקופה שבה ניתנה מעין "תקופת חסד" לראש הממשלה החדש בנימין נתניהו. לשאלה האם הפעילויות האחרונות מקרבות את הבאתו של גלעד, עונה יואל בזהירות: "אי אפשר לדעת, אנחנו עושים מה שאנחנו יכולים. זה מה שאנחנו יכולים ואין לנו אופציה אחרת. אנחנו מקווים שהפעולות האלה יביאו את השינוי".

אך יותר מהכול נדמה שחוסר הוודאות הוא החלק הקשה ביותר עבור המשפחה. השמועות אשר צצות השכם והערב על עסקה קרבה, גרמו לבני המשפחה להיות יותר זהירים ולא לפתח ציפיות במהירות שבה זורמות השמועות.

רק לפי יומיים, דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית על העברתו בקרוב של גלעד למצרים, דיווח אשר ישראל וחמאס מיהרו להכחיש. "למדנו לא להיכנס לרחשים שלא מגובים על ידי גורמים מוסמכים", אומר שליט. "אנחנו לא נתפסים עד שאנחנו לא מקבלים אישורים רשמיים. בנוגע לחדשות האחרונות, אני לא מכיר שום התפתחויות".

גלעד שליט נמצא 1096 ימים בשבי חמאס בעזה

מה יכול היה גלעד לעשות ב-3 שנים?

למען שליט: חוסמים מעברים לעזה

צפו בנועם שליט תוקף את אולמרט

אביבה שליט: מספר הימים לא נתפס

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר?