אביה של חנית קיקוס: "אין לאף אחד אומץ להגיד 'טעינו'"

רפי קיקוס מרוצה מהחלטת הנשיא לקצוב את עונשו של מי שהורשע ברצח בתו. "נתנו לו פרס, אז כנראה שהמשטרה והפרקליטות יודעים שהוא לא הרוצח", אמר אביה לחדשות 2 באינטרנט ודרש לפתוח את התיק מחדש

חנית קיקוס ז"ל (חדשות 2)

בני משפחתה של חנית קיקוס, הנערה שנאנסה ונרצחה לפני 16 שנה, הם בין המברכים על החלטת הנשיא הערב לקצוב את עונש של מי שהורשע ברצח, סולימאן אל-עביד. מבחינתם, הצעד הזה רק מחזק את דרישתם לפתוח מחדש את התיק, כיוון שגם הם לא מאמינים שאל-עביד הוא הרוצח האמיתי. "אם הוא באמת הרוצח, למה נותנים לו פרסים פעמיים?", אמר הערב רפי קיקוס, אביה של חנית ז"ל, לחדשות 2 באינטרנט.

"אני חושב שזה צריך לתת סימן למשטרה ולמי שצריך לקום ולפתוח את התיק מחדש, ולחפש את הרוצח האמיתי", אמר קיקוס. "נתנו פרס לרוצח, אז כנראה שהמשטרה והפרקליטות יודעים שהוא לא הרוצח".

הנשיא שמעון פרס, שהחליט הערב לקצוב את עונש של אל-עביד ל-27 שנה, הוא לא הראשון שעושה זאת. לפני כן היה זה הנשיא משה קצב שקצב את עונשו ל-33 שנה. שתי ההחלטות האלה מחזקות, לדעת קיקוס, את עמדת המשפחה. "אין להם (למשטרה ולפרקליטות) אומץ להגיד 'טעינו', אז הם מוציאים אותו דרך הדלת האחורית", הוא אומר.

"בתוך תוכם הם יודעים שזה לא הוא"

קיקוס נשמע כמי שכבר התייאש להיאבק כדי למצוא את מי שרצח את בתו. "כולם בדעה שהוא הרוצח, אבל בתוך תוכם הם יודעים שזה לא הוא", הוא אומר. "אנחנו רוצים שיפתחו את התיק. אני מקווה שגם אל-עביד ידרוש משפט חוזר, ושייצא זכאי".

אל-עביד שהורשע בפסק דין מעורר מחלוקת של בית המשפט העליון ברצח הנערה, נידון למאסר עולם. הערב הודיע הנשיא שאימץ את המלצת שר המשפטים לשעבר פרופ' דניאל פרידמן והחליט לקצוב את עונשו של אל-עביד. אל-עביד הורשע בחטיפתה, אינוסה ורציחתה של קיקוס.

בתחילת השבוע פרסמנו לראשונה בחדשות 2 כי פרס שוקל לקבל את ההחלטה הזו. אם יוחלט לנכות שליש מתקופת מאסרו של אל-עביד, הוא צפוי להשתחרר מהכלא תוך חודשים ספורים. 

הווידאופדיה: חנית קיקוס

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו