אביבה שליט: "מספר הימים בשבי לא נורמלי"

אימו של החייל החטוף מדברת במלאת 3 שנים לחטיפת בנה. "לא עשו הכל למען החזרת בני", היא תוקפת בריאיון מיוחד לחדשות 2. "הוא לא נמצא ב'טורה בורה' - הוא בחצר האחורית שלנו"

"המספר הזה, 1,095 ימים בשבי, הוא פשוט בלתי נתפס, זה לא נורמלי" - כך אומרת אביבה שליט, אימו של החייל החטוף גלעד, בריאיון מיוחד לחדשוות 2 בשבוע בו מציינים את יום השנה השלישי לחטיפת בנה.

"אין לנו אות או סימן חדש לחיים - אנחנו רק יודעים שג'ימי קרטר העביר את המכתב (מבני המשפחה) לאנשי החמאס, ומקווים שהוא יגיע לגלעד", הוסיפה. "מעבר לזה לא קיבלנו אישור שהוא באמת הגיע. "מי שמתעסק בפרטי העסקה אומר לנו שלא ניתן לפרט יותר מדי, אך כנראה שלא עושים מה שאפשר".

שליט ובני משפחתה כועסים גם ובעיקר בשל העובדה ש"גלעד יושב בחצר האחורית של ישראל", לדבריה. "יש דרכים ללחוץ על החמאס כדי להגמיש את דרישותיו - ולא עושים זאת. הוא לא נמצא ב'טורה בורה', הוא פה - וזה הדבר המתסכל ביותר".

בהמשך לביקורת החריפה שהשמיע בראשית השבוע בעלה, נועם שליט, בריאיון לחדשות 2, אומרת אביבה על ראש הממשלה: "אם אולמרט היה עושה הכל - גלעד כבר היה בבית". במקביל, היא מצפה מראש הממשלה בנימין נתניהו לתרגם את הבטחותיו בעניין גלעד למעשים. "אנחנו בפני תקופה חדשה, ומקווים שגלעד ישוב הביתה", הבהירה.

בקרוב גם האחות מתגייסת

אימו של החייל החטוף מספרת גם על החיים בצל הידיעה שבנה עדיין בשבי. "אני לא בטוחה שאני נורמלית, אבל אנחנו חייבים להיות בפעולה", היא אומרת. "אנחנו כל בוקר קמים, שואלים את עצמנו מה עשינו אתמול ומה אפשר לעשות היום כדי לקדם את שחרורו של גלעד. חייבים לפעול על מנת להשיבו - מה ייתן אם לא נשמור על שפיות?".

בקרוב תתגייס לצה"ל גם אחותו של גלעד, הדס. "היא תעשה זאת בצורה הטובה ביותר", אומרת שליט. "אם זה היה בן, סביר שתחושותיי היו אחרות". את דבריה היא ומסיימת בהתייחסות לחלומותיה על שובו של גלעד: "אני חולמת עליו שב הביתה, אך בשלב מסוים החלום נעצר".

אתמול שטפו את ישראל ואת עזה דיווחים כי עסקת השבויים צפויה להיחתם בתוך מספר שעות. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי שליט עצמו צפוי לעבור לידי המצרים, דיווח שזכה להכחשות גורפות בישראל ובחמאס.

הווידאופדיה: גלעד שליט

השמועה על שליט: עד כמה אנחנו קרובים?

נועם שליט: אולמרט נזף בנו ולא עשה די למען הצלת גלעד 

למען שליט: חוסמים מעברים לעזה

נועם שליט נגד אהוד אולמרט: הראיון המלא

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר