תיעוד: הגוררים פוגעים ברכב הנגרר

צעיר חנה את מכוניתו במקום מותר לחנייה בת"א, אבל גם זה לא הרחיק ממנו את פקחי החנייה. גרר הגיע עם הפקח, הרים את האוטו על בלוקים - אך אלו נפלו והחלון שלה התנפץ וגם הפח נפגע. אחד העוברים והשבים תיעד את האירוע במצלמתו

על בעיות החנייה בתל אביב כבר שמענו רבות, וכך גם על הכספים הרבים שנכנסים לקופת העירייה בזכות הדוחות והגרירות. אך תארו לכם שחניתם את מכוניתכם במקום בו מותרת החנייה - ובכל זאת ניסו לגרור אותה? ומה אם במהלך ניסיון הגרירה פגעו בה? נשמע הזוי? לא לקובי הלפרין, שתיעד אירוע שכזה במצלמת הטלפון הנייד שלו.

בשבוע שעבר הסתובבו הלפרין וחברו בנחלת בנימין, כשלפתע נתקלו בגרר של העירייה, כשלצידו פקח עירוני, מנסים לגרור מכונית. "האבסורד הוא שהרכב חנה במקום שמותר לו לחנות", סיפר הלפרין לחדשות 2 באינטרנט. "ממול היה אתר בנייה, וכנראה שבגלל זה ביקש הקבלן לפנות את הרכב - שאולי הפריע למעבר כלי עבודה".

הלפרין תיעד את מה שקרה ברחוב במצלמתו, והסרטון פורסם היום לראשונה באתר "הארץ". "תחילה הם ניסו להרים את הרכב ואת בלוקים", הוא מספר, "אך אז, הבלוקים נפלו והחלון השמאלי של הרכב התנפץ, וגם פח הרכב נפגע".

השוטר התעלם

הלפרין ניסה לברר את הפרטים אצל הפקח ששהה במקום יחד עם הגרר, וגם קרא לו להפסיק לפגוע ברכב, אך לטענתו, הפקח כלל לא הקשיב לו. "הפקח אמר 'זה לא מעניין אותי' והמשיך לתת הנחיות לגרר", אמר הלפרין.

לדבריו, בנוסף לפקח נכח במקום גם שוטר שסירב להתערב בעניין, למרות שראה שהגרר פוגע קשות ברכב החונה. "השוטר אמר לי 'זה לא מענייני' ולא התערב", הוא אמר.

"לאחר מספר דקות הגיע למקום בעל הרכב, אדם צעיר שפרץ בבכי כשראה את האוטו", הוא מספר. "הפקח והגרר עזבו בסופו של דבר את האוטו בחנייה, המשיכו לדרכם ואפילו לא התנצלו". מאוחר יותר, אומר הלפרין, התקשר אליו הצעיר והודה לו על תיעוד המעשה. "אמרתי לו שאסכים להיות עד בכל עניין", אמר הלפרין.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "מדובר ברכב שעוקל עקב אי תשלום חוב. עוד באותו היום הונחה בעל הרכב כיצד לפעול בעניין הנזק, והוא יפוצה על ידי חברת הקבלן שביצעה את הגרירה. עיריית תל-אביב-יפו מצרה על המקרה ובכוונתה לוודא כי המתלונן יפוצה כראוי". 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו