יסמין השתחררה מאשפוז מלא - חוזרת הביתה

אלופת החתירה שטבעה בירקון, שוחררה היום מאשפוז מלא בבית החולים "בית לוינשטיין" והועברה לטיפול באשפוז יום בלבד. "זהו בהחלט רגע משמח מאוד עבורה ועבור הצוות הרפואי", אמר מנהל בית החולים

יסמין פיינגולד, אלופת ישראל שטבעה בעת אימון חתירה בירקון בתחילת חודש מאי, מתקדמת צעד נוסף בתהליך השיקום הארוך שהיא עוברת בבית החולים "בית לוינשטיין". בימים אלה הוחלט במחלקה לשיקום חבלות מוחיות בה הייתה מאושפזת עד כה, כי היא תשתחרר לביתה ותועבר להמשך טיפול באשפוז יום בלבד.

פרופסור יעקב הרט, מנהל ביה"ח לוינשטיין, אמר היום כי "מטרות הטיפול השיקומי משתנות בהתאם למצבו הרפואי והתפקודי של המטופל. בתחילת האשפוז חלק ניכר מהמטופלים שלנו נזקק לעזרה רבה בתפקוד היומיומי הבסיסי, אך עם השיפור הנוירולוגי והתפקודי העזרה הנדרשת הולכת וקטנה".

"השבוע החלטנו להעביר את יסמין לשלב הבא בתהליך השיקום שלה ליחידה לאשפוז יום וזהו בהחלט רגע משמח מאוד עבורה ועבור הצוות הרפואי המלווה אותה", הוסיף פרופסור הרט.

יסמין החלימה מהר מהצפוי

לאחר מספר ימי אשפוז בבית החולים "איכילוב" בתל אביב, הועברה יסמין ל"בית לוינשטיין", שם העידו על התאוששות מהירה מהצפוי. "יסמין מגיבה, מדברת, ותוהה על עתידה", אמרה אליזבת, אמה של יסמין, במסיבת עיתונאים לאחר שחרורה של בתה מאיכילוב.

"זה לא שבוע קל, וגם התקופה הקרובה לא הולכת להיות קלה", הוסיפה האם. "ההשלכות קשות, ורק עכשיו אני מתחילה לעכל אותן". בקול חנוק מבכי, בישרה אז פיינגולד לנוכחים כי בתה המחוננת התקבלה רק לאחרונה ללימודי תואר שני בתחום האווירונאוטיקה, באוניברסיטה היוקרתית MIT בארצות הברית. "אני עוד לא יודעת אם אני יכולה לאשר את קבלתה לשנה הבאה, נדרשתי לתת תשובה".

פיינגולד מתחה גם ביקורת על אדישות העוברים והשבים, שלא עזרו בזמן לביתה בירקון. "לכולנו יש אינטרסים וצרכים, וגם לאלו שלא קפצו למים היה אינטרס", אמרה. "אך יש מקרים בהם צריך לאזן בין אינטרסים - ולפעמים צריך לחשוב גם על מישהו אחר. אני לא חושבת שהייתה בעיה לקפוץ למים", הוסיפה.

צדיק אחד בירקון

יסמין בת ה-20 טבעה כאמור בנחל המזוהם בתל אביב, לאחר שחתרה לבדה בסירת קיאק והתהפכה. צוות מד"א שהגיע לחלצה ביצע בה מאמצי החייאה ממושכים, בסופם היא פונתה במצב קשה לבית החולים. מספר אזרחים הבחינו ביסמין נאבקת על חייה מתחת לקיאק, אך חששו לקפוץ למים ולסייע לה. רק אזרח בשם אבי טויבין, שעבר במקום במקרה, לא היסס והציל את חייה.

התאונה בירקון: האם אתם הייתם קופצים לעזור?

הווידאופדיה: אסון גשר המכביה