כך נראה הנוער שלנו: יוצאים לחופש - ומשתוללים בכביש

רגע אחרי שיצאו לחופשת הקיץ שלהם, תועדו עשרות בני נוער כשהם נוהגים בשכרות ובמהירות מופרזת - זאת במבצע אכיפה מיוחד של משטרת התנועה ועמותת "אור ירוק". ומה אומרים הנערים אחרי שנעצרו על ידי השוטרים? "אבא שלי עכשיו יהרוג אותי, תאמין לי. הוא ירביץ לי". הנוער שלנו, מודל 2009: כך זה נראה

"אתה יודע כמה נסעת? 168 קמ"ש! אתה מתקשר להורים שלך. אתה אומר להורים שלך להגיע לפה ולקחת אותך" - כך אומר שוטר התנועה לנער המבוהל שנתפס נוהל בפראות. "אני מתקשר לדוד שלי", עונה הנער בפחד לשוטר. "אבא שלי עכשיו, בשעה כזאת, יהרוג אותי, תאמין לי. הוא ירביץ לי".

התמונות האלה שנתפסו במצלמות המשטרתיות, הן חלק ממבצע אכיפה נרחב של משטרת התנועה בשיתוף עם עמותת "אור ירוק". הסיבה: החופש הגדול.

רק אתמול יצאו התיכוניסטים לחופשת הקיץ וכבר הם מתפרעים בכביש. שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק, מסביר כי "החופש הגדול מועד לפורענות. הנהגים הצעירים שהם עדיין חסרי ניסיון בנהיגה יוצאים לנסיעות מורכבות בלילה בעייפות, תחת השפעת אלכוהול, בהיסח דעת ולחץ חברתי".

"אנחנו לא יכולים בלי האוטו, כי יש לנו חתונה"

"מה אתה אומר?", השוטר שואל צעיר אחר שנתפס נוהג ב-160 קמ"ש. "מה הסיבה שנסעת מהר כל כך, במהירות כזאת? קח את הרישיון אבל את האוטו לא". הצעיר וחברתו מתחננים על נפשם בתגובה. "אנחנו לא יכולים בלי האוטו, כי יש לנו חתונה", אומר הצעיר.

חברתו מנסה בטקטיקה משלה:" מה ההורים שלו אשמים בזה? אתם לוקחים לו את האוטו! תחשוב שזה הבן שלך. הוא עשה טעות!". התירוצים האלה לא ממש מעניינים את השוטר העושה את מלאכתו: "הבן שלי לא שותה, את לא מבינה את זה?".

הצעירים שנתפסו לא יחזרו יותר מדי מהר לסכן את עצמם ואת שאר הנוסעים בכביש. אבל מה לגבי אלו שעדיין מסתובבים בכבישים? על ההורים וכמובן על התיכוניסטים הצעירים מוטלת האחריות לסיים את החופש הגדול הזה בריאים ושלמים.