בלי ידיים - אבל עם רשיון נהיגה

הודא זועבי נפצעה קשה בתאונת דרכים לפני שלושים שנה, ואיבדה את שתי ידיה. אתמול היא הגשימה חלום, עברה טסט, ועכשיו היא נוהגת באמצעות הרגליים והכתפיים, בעזרת מערכת מיוחדת שהותקנה ברכבה. היום היא אומרת בראיון לעודד בן עמי בחדשות 2: "אני מרגישה בטוחה על הכביש, בעזרת השם"

הודא זועבי איבדה את שתי ידיה בתאונה לפני כשלושים שנה. היא לא נכנעה למצבה החדש, והחליטה להתנייד בכוחות עצמה - ולנהוג לבד ברכבה. פוראת נאסר נסע עם הנהגת הודא באחד משיעורי הנהיגה, בכתבה ששידרנו לפני כחודשיים. אתמול קיבלה הודא רשיון נהיגה, ולרגל האירוע המרגש, ערכנו איתה ראיון מיוחד.

האם היא מסוגלת לשלוט ולתמרן ברכב כמו כל נהג רגיל? "תשמע, אמנם נכשלתי ב-5 הטסטים הראשונים בגלל שהייתי עושה טעויות", מספרת הודא, "אבל אתמול כשעברתי היה טסט בסדר, ואני בטוחה שאני נוהגת טוב מאוד בכביש - וגם זהיר. אני נוהגת בכל מקום, למדתי לנהוג בחיפה ועפולה ונצרת, בכבישים ראשיים, בתוך העיר, בכל מקום".

ההגה והדוושות מופעלים ברגליים ובכתפיים

כך מתניעים את הרכב (חדשות 2)
הודא עושה שימוש במערכת מיוחדת שמאפשרת לה לנהוג ללא צורך בידיים. ההגה והדוושות מופעלות באמצעות מיכשור ייחודי המחובר לכתפיה ולרגליה של הודא. "זו מערכת מיוחדת שפותחה עבורי על ידי אייל מלמן, והיא מופעלת דרך הרגליים ודרך הכתף - דרך הגדם שנשאר לי מהיד", היא אומרת.

ואיך ההרגשה לנהוג? "אני מרגישה בטוחה על הכביש, בעזרת השם", מספרת האישה שהגשימה חלום. "זה לא דבר קל, זו עבודה לא קלה. עבדתי על זה קשה".

זועבי נשאלה על הסכנות בכביש, וסיכמה את הראיון: "יש לי מורה שלימד אותי הכול ואני רוצה להגיד לך - כל יום יש תאונת דרכים של אנשים בריאים, ואנחנו הרבה הרבה יותר זהירים. תאמין לי".