החתן ראה את התאונה בה נהרג אביו

ישראל וינטר ז"ל, שנהרג לפנות בוקר בתאונה הקשה סמוך לשוהם, הובא בצהריים למנוחות בלווית מאות בני משפחה וחברים. אביה של הכלה, הרב אברהם ציטרינבוים, סיפר היום על הלילה הנורא: "בתי ובעלה ראו את התאונה בדרך, וראו את אחד הבנים שלי מוטל על הכביש", אמר. שניים מהילדים עדיין מאושפזים במצב קשה

לאחר לילה נטול שינה, שבתחילתו ליווה אל החופה את בתו הבכורה ואת סופו העביר לצד מיטות ילדיו הפצועים בבית החולים - סיפר היום אביה של הכלה, הרב אברהם ציטרינבוים, על מאורעות הלילה הנורא לאתר "חרדים". בשעות הצהריים היום הובא ישראל וינטר ז"ל, אביו של החתן, למנוחת עולמים בנוכחות מאות בני משפחה, חברים וקרובים.

בתו הבכורה של אברהם, נחמה בת ה-19 מאלעד, נישאה אמש לאליהו וינטר בן ה-20 מירושלים. אחרי החתונה הציע אבי החתן להסיע את ילדיו של הרב ציטרינבוים לאלעד. אורי שרגא בן ה-11, אליהו אלחנן בן ה-9, יוסף בן ה-5 ובתיה רינה בת ה-4 עלו על הרכב.

סמוך לשעה 1:00 בלילה אירעה התאונה הקטלנית. רכבו של וינטר התנגש בכבאית שנסעה לפניו, מסיבה שאינה ברורה עד לשעה זו. הוא עצמו נהרג ושלושה מהילדים נפצעו באורח אנוש, קשה מאוד וקשה. כרגע מצבם של שניים מהילדים המאושפזים בבתי החולים בילינסון ואסף הרופא - עדיין קשה, ואחד מהם מאושפז במצב בינוני. "חסדי השם כי לא תמו, כי לא כלו רחמיו", אמר בצהריים האב.

ההורים קיבלו את ההודעה באולם, הזוג הטרי ראה את התאונה

הוא יצא מבית החולים שיבא, שם שהה במהלך הלילה ליד ילדיו. "אלחנן במצב לא טוב, ואנחנו מחכים להתפתחויות. בתיה הקטנה עדיין מתקשה בנשימה, ומצבה קשה. אורי סובל מאוד. יוסף במצב הכי טוב באופן יחסי. רגליו שבורות, והוא סובל מחבלות קשות", אמר הרב.

את שני הילדים שמצבם יותר טוב, אורי-שרגא ויוסף, עוד לא הספיק האב לבקר. "עדיין לא ביקרתי אותם ואפילו לא שוחחתי איתם. הייתי במשך כל הלילה בבית החולים שיבא, שם הייתי ליד הילדים שמצבם אינו טוב. חמותי הייתה עם שני הילדים בבלינסון".

הזוג המאושר, הכלה שארבעה מאחיה נפצעו קשות והחתן שהפך ליתום ביום שמחתו, ידע על המתרחש עוד לפני שהגיעו לביתם החדש. "בתי הכלה ובעלה יצאו לכיוון אלעד כמה דקות אחרי שהמחותן זכרונו לברכה יצא. הם ראו את התאונה בדרך, וראו את אחד הבנים שלי מוטל על הכביש, פצוע", סיפר הרב ציטרינבוים.

"קיבלנו הודעה על תאונה קשה, ועל כך שהמחותן וכמה מילדיי נפגעו", הוא תיאר. "אספתי מהר את אשתי ואת המחותנת, ויצאנו לעבר בית החולים. רק שם הבנו מה קרה. כעת אני עושה את דרכי להלוויית האדם איתו רקדתי אתמול", הוסיף בכאב.