רוב הישראלים: אחמדינג'אד ימשיך לכהן כנשיא אירן

סקר חדשות 2 באינטרנט מגלה כי 62% מהציבור סבורים שהמהומות בטהרן ידוכאו וכי הנשיא האירני ימשיך לשלוט. 21% סבורים כי תהיה הפיכה שלטונית ו-5% מאמינים שבסופו של דבר יתקיימו בחירות חדשות

האם תהיה הפיכה באירן? (חדשות 2)

כבר יותר משבוע שלא הרחק מכאן, באירן, מפגינים עשרות אלפים ברחובות בטענה לזיופים בבחירות. שוטרי משמרות המהפכה שופכים את דמם של המפגינים והנשיא מחמוד אחמדינג'אד מצפצף. מה חושב על כל זה הציבור הישראלי המאויים כל שני וחמישי על ידי השלטון האירני?

62% מהציבור בישראל סבורים כי המהומות באירן ידוכאו ואחמדינג'אד ימשיך לכהן כנשיא - כך עולה מסקר שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט. 21% סבורים לעומת זאת כי תהיה הפכה שלטונית. 5% בלבד סבורים כי ייערכו בחירות חדשות. 12% השיבו כי הם אינם יודעים.

הסקר נערך בקרב 532 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המרבית היא 4.5%.

להצטרפות לפאנל המשיבים

דיווח: מניין ההרוגים באירן יותר מ-150 איש

אתמול דיווחנו כי ההפגנות ההמוניות באירן נמשכות כל העת, ועל פי דיווחים לא רשמיים - מניין ההרוגים בעימותים בין המפגינים ובין כוחות הביטחון האירניים הגיע ל-150 איש. המשטר האירני עושה ככל שביכולתו כדי למנוע זרימה של מידע ותמונות על הנעשה בטהרן לעולם, וכך המידע שאנו מקבלים קטוע, מבולבל וסותר את עצמו.

בצל הדיווחים על ההרוגים, האופוזיציה האירנית מתוסכלת ממיעוט השידורים והדיווחים מההפגנות בטהרן ומהעובדה כי תמונות מעשי האלימות שהמשטר מפעיל נגד המפגינים לא משודרות בטלוויזיה. מי שמרים את הכפפה הם אנשי האופוזיציה האירנית שרובם חיים מחוץ לאירן: ערוץ טלוויזיה אופוזיציוני וכמה אתרים

באינטרנט בכל זאת מצליחים לשדר תמונות ללא הפסקה. אנו העברנו כאן בחדשות 2 באינטרנט בשידור חי את שידורי האופוזיציה האירנית - ללא צנזורה וללא עריכה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

מהומות באירן - סיקור מיוחד

יריות בטהרן: מוסאווי פונה לאנשיו

תיעוד: שוטרים הורגים מפגינים אירנים

אלימות ברחובות ומחבל מתאבד בקבר חומייני

סרטון שהוברח מאירן: שוטרים יורים בסטודנטים

אירן מציגה: כך מטפלים במפגינים נגד המשטר

אובמה מתחמם: אנחנו צופים על הנעשה באירן