רוכב הקטנוע משחזר את התאונה שבה נהרגה חברתו: "הלוואי שהיינו הולכים יחד"

ברעננה הובאה היום למנוחות דנית בראל בת ה-17, שנהרגה בתאונת הקטנוע אתמול. המשטרה מעריכה שהחבר שלה, מי שנהג בקטנוע, יואשם בגרימת מוות ברשלנות. היום הוא הגיע, עדיין המום, למקום התאונה ושיחזר את רגעי האימה

"אהבתי אותה, היא הייתה החיים שלי, היא הייתה אשתי" -  כך אמר שי קלדרון, שחזר היום למקום בו חרב עליו עולמו בליל שישי, לאחר שחברתו נהרגה בתאונת קטנוע שבו הוא נהג.

"ראיתי במראה אורות, הסתכלתי הצידה לראות אם מישהו בא, הסתובבתי וכבר קלטתי שיש משהו שאני עולה עליו", הוא משחזר. "סובבתי את ההגה, האופנוע לא פגע בעץ, רק שיפשף אותו, אבל אנחנו כבר התגלגלנו, כבר עף האופנוע".

"אני מצטער, לא אוכל לחיות בלעדיה"

שי בן ה-20 וחברתו דנית בראל בת ה-17 נסעו ביחד על הקטנוע לאחר ששי אסף את דנית מביתה בדרכם אליו הביתה. "החייתי אותה, הנשמתי אותה וכבר ירד לה דם מהאף", הוא משחזר את הרגעים לאחר התאונה. "בכיתי וצעקתי: איפה האמבולנס?".

שי ודנית יצאו במשך שנתיים, לאחר שהכירו דרך חברה. החברים מעידים שהיא פרחה בעקבות הקשר, למרות שההורים לא תמיד ראו אותם באור חיובי. "לא הייתי בצבא בגלל שיש לי פטור. ההורים שלה אמרו מה הבת שלי עושה איתו, מה הוא שווה, אבל הם לא יודעים כלום כמה אהבתי אותה וקניתי לה".

ההערכה: שי יואשם בגרימת מוות ברשלנות

הובאה למנוחות. דנית בראל ז"ל (חדשות 2)
אבל האהבה של שי ודנית הייתה חזקה מהביקורת. בשבת כששי איבד את השליטה על הקטנוע והתנגש בעץ הכל נגמר. "אני מצטער, אני לא אוכל לחיות בלעדיה", הוא אומר. "למה שנינו לא הלכנו? היינו צריכים להיות ביחד".

היום הובאה דנית למנוחות. שי שנפצע קל, התבקש שלא להגיע להלוויה, ומאות חברים ובני משפחה ליוו אותה בדרכה האחרונה בבית העלמין ברעננה. במשטרה מתגבשת ההערכה כי בקרוב יוגש נגד שי כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות ונהיגה בחוסר זהירות.

ללא קשר לממצאים שתאסוף המשטרה, יאלץ שי, וגם משפחת בראל, לחיות עם תוצאות התאונה - האובדן של דנית הצעירה שנהרגה יום אחד בלבד לאחר שיצאה לחגיגת החופש הגדול.