שוב זה קורה: בן שנתיים הושאר לבד במכונית - ואושפז ללא הכרה

פראמדיק של מד"א שעבר בחניון בית החולים "אסף הרופא" נחרד לגלות באחת המכוניות תינוק שהושאר לבד - כשהוא ללא הכרה. מהחקירה עולה כי הוריו של הפעוט הגיעו לקבלת תוצאות בדיקות. לטענת האב, הוא פתח את החלונות והשאיר את התינוק לבד, אלא שהאזעקה הופעלה וסגרה את החלונות. התינוק אושפז בטיפול נמרץ אך מצבו השתפר

שוב זה קורה: אב השאיר את בנו הפעוט בן השנתיים סגור במכונית בחניון בית החולים "אסף הרופא". פראמדיק של מד"א שעבר במקום מצא במקרה את התינוק כשהוא מחוסר הכרה ופינה אותו לבית החולים - לאחר שניפץ את חלון הרכב.

התינוק הועבר לאישפוז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים במצב קשה. בהמשך השתפר מצבו והוא מוגדר כעת קל ולא נשקפת סכנה לחייו. "מצבו של התינוק טוב, הוא מגיב ועובר בדיקות", נמסר מבית החולים אסף הרופא. ראוי לציין כי מזג האוויר היום היה חם מאוד והטמפרטורות בתוך המכונית אף גבוהות יותר.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הוריו של התינוק הגיעו לבית החולים לקבלת תוצאות בדיקות. הבעל נשאר עם התינוק בן השנתיים ברכב, בעוד אשתו נכנסה לבית החולים. לאחר זמן מה יצא הבעל מהמכונית כדי לחפש את אשתו והשאיר את התינוק לבד במכונית - לטענתו, כשחלונות המכונית פתוחים  והמאוורר עובד, אך האזעקה החלה לפעול ונעלה את חלונות המכונית על הפעוט.

ניידת של מד"א שחלפה במקום במקרה, הבחינה בתינוק במכונית כשהוא מחוסר הכרה. התינוק הועבר לטיפול נמרץ ונכון לעכשיו, כאמור, לא נשקפת סכנה לחייו. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

מצבה של התינוקת שנשכחה במכונית השתפר מאוד

התינוקת שנשכחה ברכב בקרית גת למשך כשלוש שעות לפני מספר שבועות, שוחררה לביתה כאשר היא מראה סימני התאוששות ניכרים. מקורבים להוריה אמרו בשבוע שעבר לחדשות 2 באינטרנט כי "מצבה משתפר, ברוך השם".

"הזוג הזה נמצא בתהליכי הבראה, המשפחה והילדה נמצאים בתהליכי שיקום, הם עוד בתהליך הטיפול", עוד סיפרו בסביבת המשפחה. "התינוקת יצאה מכלל סכנה, אבל זה לא תהליך של זבנג וגמרנו וקשה להם מאוד. כולנו תפילה שבעזרת השם התהליך יישא פרי והיא תבריא".

גורמים בבית החולים ברזילי, שם אושפזה התינוקת במהלך טיפוליה, מציינים כי התינוקת סובלת עדיין מבצקות במוחה שיצריכו טיפול בהמשך. "למזלה, במקרה הנוכחי מדובר במשהו הפיך עקב גילה הצעיר של התינוקת".

התינוקת ששבה לביתה בקרית גת מטופלת בימים אלה בתא לחץ בבית החולים אסף הרופא, טיפול המיועד בדרך כלל במקרים דומים של כוויות. גורמים בבית החולים מציינים בנוגע למצבה כי "ישנו שיפור משמעותי במצבה של התינוקת. היא מגיבה כיום, מניעה איברים, אבל זה לגמרי לא מה שהיה קודם".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?