בת 5 טבעה למוות בים המלח

צוות מד"א שהוזעק לחוף עין בוקק נאלץ לקבוע את מותה של הילדה שנפשה במקום עם משפחתה. "מצאנו אותה ללא נשימה וללא דופק", סיפק הפרדמיק לחדשות 2 באינטרנט. "עשינו כל מה שיכולנו על מנת להציל אותה, אבל ללא הצלחה"

ים המלח: חופשה משפחתית הפכה לאסון (ארכיון) (רויטרס)

חופשה משפחתית הסתיימה הערב בטרגדיה: ילדה כבת 5 טבעה למוות בחוף עין בוקק בים המלח. צוות ניידת טיפול נמרץ שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותה.

"הגענו למקום סמוך לשעה 20:00, לאחר שקיבלנו קריאה מבני משפחתה של הילדה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט הפרמדיק אלון בסקר ממד"א תמר. "היא הייתה ללא נשימה וללא דופק. עשינו כל מה שיכולנו על מנת להציל אותה, אבל ללא הצלחה".

נופשים רבים התגודדו במקום והחזיקו אצבעות, ביניהם גם הוריה של הילדה שצפו מהצד בהלם בניסיונות ההחייאה, עד שזו נפחה לבסוף את נשמתה. "הם הגיבו כמו שכל הורה היה מגיב לאסון כזה", מוסיף אלון.

מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי הילדה נכנסה למים יחד עם אחד מבני משפחתה, כשלפתע היא החלה לבלוע מים ולטבוע. בתחנת ערד ממשיכים לבדוק את נסיבות האירוע.

שורת אסונות בים וביבשה

מוקדם יותר נפצע קשה חותר קיאקים בן 21, לאחר שרוכב אופנוע ים פגע בו סמוך לשפך הירקון, בנמל תל אביב.

חבריו של הצעיר ממועדון החתירה התעשתו במהירות ומשו אותו מהמים המזוהמים לאחר שטבע כתוצאה מהפגיעה. צוות מד"א דן שהוזעק למקום פינה אותו לבית החולים איכילוב בעיר כשהוא מורדם ומונשם.

אבל לא רק בים אירעו היום אסונות: משפחה שלמה נהרסה בין רגע, לאחר ששני כלי רכב התנגשו זה בזה בהוד השרון. אבי המשפחה בן ה-70 נהרג במקום. רעייתו וכלתו נפצעו קשה. הבן שנהג ברכב נפגע באורח קל.

שעות ספורות לאחר מכן נפצע נהג רכב פרטי באורח בינוני עד קשה לאחר שהתהפך מעל לגשר בדרך ההגנה בחיפה, ונחת על מסילת רכבת. נוסע נוסף בן 12 נפצע באורח קל. שניהם פונו לבית החולים רמב"ם בעיר.

בתאונה נוספת בצפון נפצעו חמישה בני אדם. רכב התהפך סמוך לכפר ירכא וארבעה מנוסעיו נפצעו בינוני עד קשה. תינוקת שהייתה אף היא ברכב נפצעה קל.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?