בר מצווה עגומה ללא חתן השמחה

הוריו של אורן מזרחי ז"ל שנהרג לפני חודשיים לאחר שחברו פלט לעברו כדור מאקדח, החליטו לחגוג לבנם את הכניסה למצוות. מבחינתם החגיגה הייתה אמנם קודם כל כדי להנציח את זכרו, אבל גם כדי להעביר מסר: "היזהרו לנפשותיכם"

זו הייתה חגיגת בר מצווה עצובה. אמנם מאות אורחים הגיעו, הרבה מעבר למה שאייל וסיגלית מזרחי, ההורים, ציפו, אבל זה לא הפחית מהעצב. חתן בר המצווה עצמו, אורן, נהרג לפני חודשיים וחצי, כשחבר שיחק עם האקדח של אביו ופלט כדור קטלני.

חגיגת בר המצווה יוצאת הדופן הזאת החלה בצעידה של עשרים דקות בנופי ילדותו של אורן ביישוב רעות. ואז בגבעה שמשקיפה על ביתו נערך הטקס. "אנחנו עושים את עצמנו כדי להעניק לבננו את מה שנלקח ממנו בשבריר שנייה: הבר מצווה שלה כה חיכה", הסביר האב בקול רועד.

חבריו של אורן, שעדיין מעכלים את הטרגדיה, בירכו על הצעד החריג. "אני חושב שצריך להזכיר אותו באיזשהו אופן ולחגוג לו, גם אם הוא לא איתנו", הדגיש חברו יאיר ורד.

מבחינתם של הוריו של אורן, חגיגת בר המצווה עבור בנם המת הייתה אמנם קודם כל כדי להנציח את זכרו, אבל גם כדי להעביר מסר. "היזהרו לנפשותיכם", ציין אביו. "אל תחפשו ריגושים כדי להעביר את הזמן. אין לכם מושג כמה כוחות נדרשים מאיתנו בכדי לעמוד פה מולכם ולומר: היזהרו". 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?