"תחביב" העובדים הזרים: קרבות תרנגולים

שעשוע מצמרר במיוחד פיתחו לעצמם העובדים הזרים ביישובים בדרום – צפייה בקרבות תרנגולים. המצלמות של הסטודנטים במכללת ספיר תיעדו את העופות נלחמים זה בזה עד זוב דם, כשהעובדים מהמרים על התוצאות

בחצר האחורית של קיבוצים ויישובים רבים בדרום הארץ מתקיימים כמעט מדי ערב קרבות תרנגולים אכזריים. אבל לא בכל יום אנחנו יכולים לראות איך הזוועה הזו מתרחשת.

"עבדתי תקופה לא קצרה עם תאילנדים", מספר ערן (שם בדוי) שהיה עד לקרבות. "באחד מימי השבת, כשהגעתי לעבודה, פשוט ראיתי קבוצה של תאילנדים שהגיעו, התקבצו סביב זירה שהם בנו מקרטונים, בתוכה יש שני תרנגולים, ומלהיבים אותם לקרב. קרב עם פציעות מאוד קשות. התרנגולים זבי דם".

המצלמות של תלמידי מסלול העיתונות-טלוויזיה במכללת ספיר תיעדו רק "אימון". כשהאימון מסתיים, התרנגול פצוע ומדמם, אך זה לא יפריע לבעליו להשתמש בו שוב בערב לקרב האמיתי. העובדים הזרים מאמנים את התרנגולים שלהם כבר מגיל צעיר להילחם זה בזה. בגיל שנה הם כבר כשירים להשתתף בקרבות.

הקרבות, ניחשתם נכון, הם לא רק לשם הספורט. "כל אחד שם 15 אלף שקל", נשמע אחד מהעובדים מספר על משחק ההימורים. הצופים מהמרים בסכומים של אלפי שקלים על התרנגול שינצח בקרב האכזרי.

"התקשרתי לבעל הבית וביקשתי שיפסיק את זה", מספר ערן. "הוא לא עשה את זה וזה לא הפסיק". אף שמדובר בעבירה פלילית, נראה שבעלי המשקים שמעסיקים את העובדים הזרים האלה מעדיפים להעלים עין. כשהתרנגולים יהיו חבולים מדי לקרב, הם יישחטו ויימכרו למאכל.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?