יובל הידרדר בטיול בטורקיה ומת בתוך הוודאי

טיול של שני צעירים באזור אנטליה נגמר באסון כשאחד מהם מעד ממצוק במהלך המסלול והידרדר לנקיק בעומק של כ-35 מטרים. כוחות שהגיעו לחלץ אותו לא הצליחו להצילו. קונסול ישראל בטורקיה: "המקום מתוייר מאוד, אפילו לא אתגרי"

טיול שנגמר באסון. טורקיה, ארכיון (חדשות 2)

טיול של שני ישראלים בטורקיה הסתיים בטרגדיה: יובל נועם, מטייל בן 23 מירושלים, נהרג אתמול כשנפל ממצוק במדינה. נועם טייל עם חברו במסלול הררי באזור אנטליה, במהלכו הידרדר לעומק של 35 מטרים לכיוון הוואדי. כוחות הצלה מקומיים חילצו אותו ומותו נקבע בבית החולים.

"אתמול בסביבות השעה ארבע אחר הצהריים טיילו נועם וחברו בקניון ברידג' הממוקם כ-96 ק"מ מהעיר אנטליה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט קונסול ישראל באנקרה, הרצל אדרי. "במהלך המסלול צעדו השניים ליד מפל מים, ולאחר שני קילומטרים הם הגיעו למבוי סתום. כשניסו לחזור על עקבותיהם, יובל ביקש מחברו לעמוד בנקודה מסוימת, ובעזרת חבל ניסה לחזור לאותה נקודה. אך תוך כמה רגעים הוא הידרדר מהמצוק ונפל כ-35 מטרים לכיוון הוואדי".

אזור מתוייר ורגוע

הנפילה הזו הייתה קטלנית. "מדובר בקניון של שני קירות של 400 מטרים, ויובל, כנראה כתוצאה מהנפילה, ספג מכה שגרמה למותו", הוסיף הקונסול. "חברו רק שמע את הידרדרות הסלעים ואת החבטה בתחתית".

שלושה מטיילים נוספים שהיו באזור מיהרו להזעיק עזרה למקום הנפילה. כוחות טורקיים, בסיוע של סירת גומי, הגיעו לנקיק בכדי לחלץ את הישראלים, והם הובלו למרפאה הקרובה ביותר ומשם לבית החולים באנטליה. אך זה היה כבר מאוחר מדי בשביל להציל את יובל.

"אזור קניון ברידג' הוא אזור מתוייר במיוחד", מספר אדרי. "לאזור מגיעות משפחות רבות שחלקן אף לוקחות חלק ברפטינג, שאפילו לא מוגדר אתגרי. מדובר במקום יחסית רגוע - עיר רומית עתיקה שמושכת תיירים רבים לאזור".

הודעה נמסרה למשפחתו של יובל וארונו יוטס מחר לישראל.