מתפרעים בשפרעם ירו על שוטרים

כוחות משטרה שהוזעקו להשליט סדר בעיר הצפונית הותקפו על ידי צעירים שהשתוללו במקום. אלמונים יידו לעברם אבנים ופתחו באש לעבר רכב משטרתי. הקליעים פגעו בשמשה ולמרבה המזל לא פגעו בנהג. הסיבה למהומות: שמועה על סרטון שפוגע בראש העדה הדרוזית. צפו בנזקים הכבדים שגרמו המתפרעים

עליית מדרגה במהומות האלימות בשפרעם: אש נפתחה הלילה לעבר שוטרים שהגיעו לעיר הצפונית במטרה להשתלט על קטטה שפרצה בין דרוזים לנוצרים. איש לא נפגע, אך נזק כבד נגרם לכלי רכב וחנויות בעיר. התלהטות הרוחות, כך על פי ההערכות בעיר, נבעה משמועות על סרטון שהופץ באינטרנט ופוגע בכבודו של ראש העדה הדרוזית.

אמש הוזעקו כוחות המשטרה לאחת השכונות בשפרעם, לאחר דיווח על צעירים שמתפרעים במקום. כאשר ניסו לובשי המדים להרגיע את הרוחות ולפזר את ההמון המשולהב, הם ספגו מטח אבנים כבד מצד הנוכחים.

במקביל בוצע ירי לעבר רכב משטרתי, כאשר הקליעים פגעו בשמשת המכונית ובאורח נס חלפו בסמוך לשוטר שנהג בניידת מבלי לפגוע בו. שוטר נוסף שניסה להשליט סדר במקום נורה אף הוא בידי אלמוני, כשבמזל שכפ"צ שלבש מנע מאחד הכדורים לחדור לגופו.

המשטרה: נמשיך בהיערכות המוגברת

בעקבות ההסלמה בהפרות הסדר הוזנקו למקום מאות שוטרים, בפיקודם של מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן, ומפקד מרחב גליל, תנ"צ מנחם חבר. על מנת להתמודד עם המתיחות הגוברת, נקרא לאזור גם מסוק. במחוז הצפון והגליל דיווחו כי במהלך השעות נרגעו הרוחות, אך הוסיפי כי בכוונת המשטרה להמשיך בהיערכות המוגברת בעיר בימים הקרובים.

"זה בלתי נתפס מה שקרה", אמר ראש עיריית שפרעם, נאהיד כאזם. "אנחנו צריכים לשמור על השקט, ונקרא לצדדים לשבת ביחד כדי להרגיע את הרוחות".

מתח רב שורר בשפרעם מאז סוף השבוע האחרון. במוצאי שבת נפצעו כתוצאה מדקירות תשעה תושבי העיר במהלך קטטה המונית שפרצה בין חבורות נוצרים ודרוזים. צוותי מד"א פינו את הנפגעים לבית החולים רמב"ם בחיפה, כאשר מצבו של אחד מהם הוגדר בינוני עד קשה.