האם הילדה הנעדרת נכנסה לחשבון שלה באינטרנט?

תעלומת אלונה קרונברג: המשטרה ביקשה את עזרת הציבור בחיפושים אחר הנערה בת ה-14 שנעלמה בסוף חודש אפריל בי-ם. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיע מידע לפיו מישהו נכנס לחשבון של אלונה ברשת חברתית באינטרנט - בימים האחרונים ממש. האם מדובר באלונה? תגובת המשטרה: הנושא נמצא בחקירה, לא נמסור מידע לתקשורת

אלונה קרונברג. נעדרת מאז סוף אפריל (חדשות 2)

בסוף חודש אפריל התקבלה במשטרת ירושלים פנייה מהנהלת המעון הסגור לחוסים "בית אריאל" שבעיר: "אלונה קרונברג, אחת הנערות החוסות במעון, נעלמה". לאחר חקירה של כמעט חודשיים, פרסמה אתמול המשטרה את תמונתה של הנערה, עם בקשת עזרה מהציבור במציאתה.

מחקירת המשטרה עולה כי ב-30 באפריל קרונברג עזבה את המעון, "לקחה את הרגליים וברחה", כלשון השוטרים. בחקירה סיפרו נציגי ההנהלה שהצעירה לא אהבה את המעון, מאחר ושהתה בו בניגוד לרצונה, עקב צו בית משפט שהרחיק אותה ממשפחתה.

כניסה לדף הפרופיל של אלונה באחת הרשתות החברתיות באינטרנט מעלה תמונה שעשויה לשנות את החקירה המשטרתית מקצה לקצה. בעמוד האישי שלה, ניתן לראות כי הכניסה האחרונה לחשבונה של אלונה נעשתה ב-14.6, לפני יומיים בלבד, ב-7:05 בבוקר.

מי שנכנס לחשבון של אלונה הסתכל גם בחשבונות אחרים

עוד ניתן לראות בדף כי מספר נערות, אולי חברותיה של קרונברג מהמעון, הפנו כלפיה קללות רבות - גם הן נכתבו בימים האחרונים. האחרונה בהן נשלחה ממש הערב, בשעה 20:29.

סקירת דפי המשתמש של אותן נערות מעלה כי אותו אדם - אולי אלונה, שנכנס לחשבונה של הנעדרת בימים האחרונים, הסתכל גם בדפים של הנערות שכתבו את הקללות. הכניסות לחשבון של הנערות נעשו לפני שהקללות התפרסמו.

כמו כן, מחיפוש באותו אתר עולה כי אלונה, או אדם אחר שנכנס לחשבון המשתמש שלה, כתבה הודעה לנער בערב שלפני היעלמה, ב-29 באפריל בשעה 22:25. בדף הפרופיל של אותו נער ניתן לראות גם כי מי שנכנס דרך חשבונה של אלונה, הסתכל בדף של הנער באתר ב-31 במאי, בשעות הבוקר - כחודש ימים לאחר תאריך ההיעלמות הרשמי שפרסמה המשטרה.

כאמור, היום ביקשה המשטרה את עזרת הציבור במציאתה. קומתה 168 ס"מ, שיערה חלק בצבע חום בהיר, עיניה חומות, אפה סולד, פניה עגולות ומבנה גופה מלא. כל היודע דבר על מקום המצאה מתבקש להודיע לתחנת משטרת מוריה או לכל תחנת משטרה אחרת בחיוג 100.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לידיעה כי "אנו מכירים את הנושא ולא מתכוונים לשתף את התקשורת במה שאנחנו עושים. הנושא נמצא בבדיקה". 

גם אברהם למברגר עדיין נעדר

ועוד בנושא הנעדרים: קשה להסתובב בתל אביב מבלי לראות את פניו של אברהם למברגר, 69, מחייכות מתוך שלטי קרטון גדולים שבתחתיתם הכתובת נעדר.

למברגר, בן 69, יצא מביתו ביום חמישי, לפני כמעט שבועיים, אך מאז איבדה משפחתו כל קשר איתו. לאחר חיפושים ארוכים החליטה המשטרה להפסיק את החיפושים אחריו מאחר ועלה כי הוא עדיין חי.

בינתיים, מסתפקת המשטרה בפרסום תיאורו ובבקשה לעזרת הציבור:"גובהו 1.66, מרכיב משקפיים, מקריח ומבנה גופו שמנמן. כל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש לפנות למשטרה".

נהג מונית שירות שתוחקר על ידי המשטרה, העיד שלקח את למברגר לתל אביב, שם, על פי התכנון, היה אמור לנסוע לבני משפחתו במודיעין. נהג המונית אמנם העיד שלמברגר ירד בתחנה המרכזית בתל אביב, אך מצלמות האבטחה לא קלטו אותו נכנס.