הגננת הלכה - בת 4 נשכחה בתוך הגן למשך שעות

הסיוט של כל הורה קרה היום בלוד: גננת בגן ילדים בעיר נעלה את הגן בשעות הצהריים, והלכה מבלי לוודא שהמקום ריק. ילדה בת 4 ננעלה לבד בתוך הגן. רק אחרי כמה שעות שמע שכן את צעקות הילדה והזעיק את המשטרה. למרבה המזל, הילדה המבוהלת חולצה ללא פגע. המשטרה פתחה בחקירה, הגננת: "חשבתי שההורים כבר אספו אותה"

זה היה יכול להסתיים באסון: ילדה בת 4 נשכחה היום בגן ילדים בלוד וחולצה ללא פגע רק לאחר כמה שעות. הגננת שנעלה את הגן טענה בחקירה: "חשבתי שההורים כבר אספו אותה".

הגננת של גן ילדים בלוד אספה את ילדי הגן בדרך לצהרון בשעה 13:00, עזבה את הגן ונעלה אחריה את הדלת. על פי החשד, מסיבה לא ברורה הגננת לא וידאה שהמקום ריק מילדים, ופשוט הלכה.

השכן שמע צעקות מהגן והזעיק משטרה

רק כעבור כמה שעות שמע אחד השכנים זעקות מתוך הגן והזעיק את המשטרה. הורי הילדה הגיעו ל'גן הסחלב', ברחוב קינמון בלוד, וחילצו את הילדה יחד עם כוחות משטרה וכיבוי אש שהגיעו למקום. הילדה הייתה מבוהלת לחלוטין, אך למרבה המזל - לא נפגעה פיזית.

מהמשטרה נמסר כי שעת הסגירה הקבועה של הגן היא 13:00 בצהריים, כך שהילדה המבוהלת הייתה נעולה לבד בגן כארבע שעות, מאחר והיא חולצה רק בסביבות השעה 17:00.

"אשתי התקשרה אלי בסביבות 17:00 היום וסיפרה שהיא לא מוצאת את הילדה", סיפר לחדשות 2 אהרן שוורץ, אביה של הילדה. "נכנסנו ללחץ, היא לא הייתה לא אצל חברים, לא בשום מקום. בסוף התברר שהיא הייתה נעולה לבד בגן יותר מ-4 שעות".

הגננת: "חשבתי שההורים כבר אספו אותה"

ממשטרת מרחב השפלה נמסר כי "הילדה הייתה אמורה ללכת אחרי הגן לצהרון, שם היא מבלה את שעות הצהריים מדי יום". אנשי הצהרון כנראה הסיקו שהיא פשוט לא מגיעה היום, ולא טרחו לבדוק יותר מכך.

המשטרה, כאמור, פתחה בחקירת נסיבות המקרה ותיחקרה את ההורים ואת הגננת בחשד לרשלנות.

לפני חודש: פעוטה נשכחה שעות בתוך רכב

לפני כחודש שכח אב מקריית גת את בתו התינוקת בשיא החום בתוך הרכב המשפחתי למשך למעלה משעתיים. לבסוף, כשהגיעה האם לאסוף את הרכב היא הבחינה בבתה במושב האחורי, ולפי הסרטון שהגיע לידינו - הגיבה בבהלה. בסרטון היא נראית רצה למושב האחורי, לוקחת את בתה בידיה ורצה לחנות אביזרי רכב סמוכה.

"היא באה אליי עם התינוקת על הידיים וצעקה 'אמבולנס, אמבולנס'", שחזר בעל החנות את שאירע. "ראיתי אמבולנס קרוב אז אמרתי לה 'שם, שם'. היא הייתה בהלם ולא הגיבה, אז לקחתי את התינוקת בעצמי והתחלתי לרוץ לאמבולנס". התינוקת אושפזה אז במצב בינוני כשהיא סובלת מהתייבשות.