סקר: נאום נתניהו - הפתעה לטובה

סקר מיוחד שנערך עבור חדשות 2 קובע: 33% מהציבור בישראל הופתע לטובה מנאומו של ראש הממשלה בבר אילן. 11% בלבד התאכזבו, 32% טענו: נתניהו לא חידש במסריו. לפני חודשיים וחצי סברו שני שלישים מהציבור כי ממשלת נתניהו לא תחזיק 4 שנים

היו שאמרו כי נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו היה מלא במסרים נחרצים וברורים, היו שאמרו כי בכלל היה עדיף שלא יישא אותו - אבל דבר אחד התברר: הנאום הפתיע לטובה הרבה מאוד אנשים בישראל.

33% מהציבור בישראל הופתע לטובה מנאומו של ראש הממשלה - כך עולה מסקר שערך מכון המחקר "פאנלס" הלילה במיוחד עבור אתר חדשות 2. 32% מהנשאלים אמרו כי נתניהו כלל לא חידש בנאומו, ורק 11% התאכזבו מדבריו של ראש הממשלה.

הסקר מהווה, כך נראה, נקודת מפנה מהותית באמון שמעניק הציבור הישראלי בנתניהו ובממשלתו. בסוף חודש מרץ, עם כינון הממשלה החדשה הביע הציבור הישראלי פסימיות באשר ליכולתו של ראש הממשלה לשרוד בתפקיד ארבע שנים. 66% מהנשאלים בסקר מיוחד שנערך לחדשות 2 באינטרנט סברו כי נתניהו לא יסיים את ארבע שנות כהונתו בתפקיד.

ואילו היום, לצד הפסימיות הרבה באשר ליחסים עם ארצות הברית והנשיא ברק אובמה, מתחיל להראות הציבור הישראלי סימני אמון חדשים בראש הממשלה המכהן. חשוב לציין בהזדמנות זו כי 24% מהמשיבים כלל לא צפו בנאומו של נתניהו, וייתכן שגם הם היו מתווספים לרשימת ה"מופתעים".

הסקר נערך הלילה מיד לאחר נאום ראש הממשלה, בהשתתפות 489 משיבים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המירבית - 4.5 אחוזים.

להצטרפות לפאנל המשיבים

נתניהו: מדינה פלסטינית - כן, בתנאים

"אני פונה למנהיגי מדינות ערב ואומר: 'בואו ניפגש, בואו נדבר על שלום, בואו נעשה שלום' - כך פתח אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו את נאומו המדיני ההיסטורי באוניברסיטת בר-אילן, בו הצהיר לראשונה על נכונותו להקמת מדינה פלסטינית מפורזת, אם כי בתנאים מסויימים. "אני מוכן להיפגש אתכם בכל מקום: בדמשק, בריאד, בביירות וגם בירושלים", הוסיף נתניהו.

ראש הממשלה קינח את נאומו במסר של שלום: "עמנו הוכיח שהוא יכול לעשות את הבלתי יאומן. חוללנו נפלאות לאורך השנים. רק אם שכנינו יירצו שלום - נוכל להשיג אותו. אני קורא לראשי מדינות ערב: בואו נממש את חזונם של בגין וסאדאת, בואו נממש את חזונו של רבין. בעזרת השם לא נדע עוד מלחמה - נדע שלום!".

נאום נתניהו - סיקור מיוחד:

נתניהו: בעד מדינה פלסטינית, בתנאים

פרשנות: נאום נתניהו - טוב, ברור אך מיותר 

מפגין נפצע קל בעימותים בבר אילן

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

מהי מפת הדרכים?