קצינים במילואים: הדחת תמיר רעה לציבור כולו

36 קצינים חתמו על עצומה שהוגשה היום לשר הביטחון ולרמטכ"ל למען אלוף משנה צ'יקו תמיר. בעצומה תמהים מסיימי קורס מג"דים ומ"פים בפיקודו של תמיר על ההחלטה וכותבים: "נשגב מבינתנו כיצד ייתכן שקצין מצטיין וערכי כצ'יקו שדיווח על האירוע למשטרה הצבאית מקבל עונש כה חמור"

תא"ל צ'יקו תמיר (חדשות 2)

יממה לאחר גזר דינו של תא"ל משה צ'יקו תמיר התארגנה קבוצה של קציני מילואים והגישה לשר הביטחון ולרמטכ"ל עצומה נגד חומרת העונש. 

על העצומה חתומים 36 קצינים במילואים שסיימו את קורס מפקדי הפלוגות ומפקדי הגדודים האחרון עליו פיקד תמיר, הקוראים לשר הביטחון אהוד ברק ולרמטכ"ל גבי אשכנזי להשאיר את תא"ל תמיר בצה"ל ולהקל על עונשו הקשה.  

"מתוקף היותנו אנשי מילואים סף הרגישות שלנו לאמינות וליושר בצבא גבוה ביותר. במהלך הקורס התגלה לנו צ'יקו כמפקד מן השורה הראשונה", נכתב בעצומה. "נשגב מבינתנו כיצד ייתכן שקצין מצטיין וערכי כצ'יקו שדיווח על האירוע למשטרה הצבאית מקבל עונש כה חמור". את העצומה חותמים הקצינים במשפט: "אנחנו מצידנו מוכנים להפקיד את חיינו ואת חיי חיילינו בידיו. האם הצבא ידע לשמור עליו עבורנו ?!"

סרן במיל' איתמר פנץ, מיוזמי העצומה מספר: "אין לאף אחד מאיתנו קשר אישי לצ'יקו ואנחנו מבינים שצריך לתת לו בראש על מה שהוא עשה, למרות זאת אנחנו חושבים שאסור לצה"ל לאבד אדם כמו צ'יקו".

לדבריו מדובר באבידה גדולה לא רק לצה"ל. "אנחנו מבינים מהו מפקד טוב ואנחנו בתור מפקדים במילואים, שחלקנו אף משפטנים באזרחות, חושבים שישנה כאן החלטה שהתקבלה תחת אורות הפלורוסנט ואין לנו את הפריבילגיה לאבד מצביא כתמיר. נעשתה כאן החלטה רעה, לא רק לתמיר אלא לציבור כולו".