הכי גאים שיש: ת"א חוגגת ברחובות

אלפים גודשים משעות הבוקר את רחובות תל אביב להפגנת תמיכה בקהילה ההומו-לסבית. המצעד הצבעוני במיוחד מתקיים השנה במסגרת חגיגות 100 שנה לעיר. לצד הרקדנים, המשאיות והתלבושות הססגוניות, יתקיים טקס נישואים של חמישה זוגות חד-מיניים

מצעד הגאווה: חוגגים בכל צבעי הקשת (חדשות 2)

העיר תל אביב לובשת היום צבעים ססגוניים יותר מתמיד. אלפים לקחו חלק במצעד הגאווה המסורתי שמתקיים זו השנה ה-11, ויעמוד בסימן 100 שנה לעיר הלבנה.

הפנינג גאווה החל בשעות הבוקר בגן מאיר, לצד המרכז העירוני לקהילה הגאה ויריד תיירות
עולמית גאה. לאחר מכן צעדו המשתתפים לכיוון רחוב בוגרשוב, דרך רחוב בן יהודה ועד לרחוב בן גוריון. במקביל פיזזו על גבי משאיות רקדנים בשלל תלבושות לצלילי מוזיקה שמחה במיוחד.

המארגנים מצפים ל-50 אלף איש שיגיעו לחגוג בשיאו של המצעד, במסיבה צבעונית בחוף גורדון. כמו כן, במסגרת האירוע תתקיים חתונה אלטרנטיבית של חמישה זוגות חד-מיניים.

חלק חוגגים, אחרים בפקקים

ראש העיר, רון חולדאי, כבר נתן את ברכתו טרם לקהילה הגאה. "מצעד הגאווה אומץ לפני עשור בתל אביב - יפו כמו בערי עולם רבות", אמר חולדאי. "והיום הוא מהווה מקור משיכה לתיירים שמצטרפים לעוד אלפי משתתפים, לאו דווקא חברי הקהילה, שבאים לחגוג במסיבה שמחה הצועדת בגאווה ברחבי העיר מדי שנה".

יניב ויצמן, חבר מועצת העיר ויועץ ראש העירייה לענייני הקהילה הגאה, דאג להדגיש את ייחודה של העיר. "ערים רבות בעולם מקיימות מצעד גאווה, אבל תל אביב יפו, העיר העברית הראשונה, היא היחידה שמקיימת חודש גאווה וזאת כחלק מחגיגות המאה לעיר", הסביר ויצמן. "החודש משקף את גווניה הרבים של הקהילה ומציג את חוסנה והשפעתה על אופיה הייחודי של העיר".

אבל אלא מכם שלא חוגגים ייאלצו להתמודד עם שינויים מעט מעצבנים בהסדר התנועה. מרכז העיר ייחסם לתנועת כלי רכב וצפויים באזור עומסים כבדים. רחוב טשרניחובסקי נסגר כבר בשעה 08:00 והחנייה במקום אסורה עד לשעה 14:00. מהשעה 11:30 ועד 17:00 ייסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות בוגרשוב, בן יהודה ובן גוריון.

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

אלי ישי: קטינים נחשפים לתועבה