פעוט בן שנה וחצי נפל מהקומה השלישית

הפעוט שהה על מרפסת דירה בעיר צפת - ונפל ממנה. למרבה המזל גגון כביסה בלם את נפילתו, ומצבו הוגדר קל. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים זיו

הכל בגלל שנייה אחת של חוסר תשומת לב: פעוט כבן שנה וחצי נפל אחר הצהריים ממרפסת בית בצפת. הוא פונה במצב קל לבית החולים.

התינוק היה במרפסת דירה בקומה שלישית של בניין בעיר. למרבה המזל, גגון כביסה בלם את נפילתו. צוות מד"א שהוזעק למקום פינה אותה לבית החולים "זיו". במקביל פתחה המשטרה בחקירת נסיבות נפילתו, וייבדק האם יש חשד לרשלנות.

ערן יטאח, פרמדיק מד"א שהגיע למקום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "התינוק הובא אלינו לכביש על ידי תושב המקום. פינינו אותו בהכרה עם חבלות קשות בראשו, בבטנו ובגבו".

בן 7 חודשים נחנק ממעקה המיטה

שעות ספורות קודם לכן נפגע באורח קשה תינוק ממודיעין עילית. התינוק, בן שבעה חודשים, נחנק לאחר שראשו נלכד בין סורגי המיטה בה ישן. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים אסף הרופא כשהוא מונשם.

אחד השכנים הוא זה שהזעיק את מד"א, ועוד לפני שהם הגיעו - החל לטפל בו ולנסות להנשימו. "הוא פשוט תפקד כמו שצריך, לקח יוזמה והתחיל לטפל בו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מתנדב זק"א שהגיע לזירה, שמואל סגל. "ייתכן והוא מנע נזק בלתי הפיך".

כשהגיעו אנשי מד"א לדירה, הם מצאו את התינוק במצוקה. "רק לאחר 15 דקות הצלחנו להחזיר לו את הדופק", סיפר הפרמדיק אורי גבריאל שהגיע לזירה.

ההורים הנסערים סיפרו כי הניחו את הפעוט על מיטת נוער, ולאחר מספר דקות, כשחזרו לחדר, ראו שהוא לא מגיב.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?