בפעם החמישית תוך שבועות: תינוק מת בגן בדרום תל אביב

בפעם החמישית בתוך חודש וחצי מת תינוק ב"מחסן ילדים" - גן של נתינים זרים. אמו של התינוק בן ה-4 חודשים הגיעה לאסוף אותו מהגן בדרום תל אביב - וגילתה שהוא ללא רוח חיים. גופתו הועברה לנתיחה‎

מקרה מוות חמישי של תינוק תוך פחות מחודשיים: תינוק בן ארבעה חודשים ממוצא אריתראי מת אתמול (ראשון), ככל הנראה לאחר שנחנק בגן ילדי זרים בשכונת שפירא שבדרום תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה אירע אתמול (ראשון) בשעות אחר הצהריים בגן ברחוב הגדוד העברי בשכונה, אז הועבר הדיווח הראשוני על האירוע לכוחות ההצלה. המשטרה דווחה על האירוע מגורמים בבית החולים איכילוב בתל אביב, אליו פונה התינוק בטרם הוכרז מותו.

מחקירת המשטרה עולה כי אמו של התינוק היא זו שמצאה אותו ללא רוח חיים. כשהאם הגיעה אתמול לאסוף את בנה מהגן, היא הבחינה שהוא לא מגיב ופינתה אותו מיד לבית החולים איכילוב בתל אביב.

בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של התינוק. במשטרת תחנת שכונות פתחו בחקירת המקרה, נחקרו מפעילי הגן וגופת התינוק הועברה לנתיחה לצורך בירור סיבת המוות. רשויות הרווחה התבשרו על המקרה רק הבוקר.

"לא ניתן להניח לילדים אלו למות מהתנאים המחפירים"

זהו המקרה החמישי של מות ילדי העובדים באזור תוך חודש וחצי. שלשום מתה התינוקת אפרת, בת 4 חודשים גם כן, במסגרת המכונה "מחסני ילדים". לאחר מותה בגן של ילדי זרים בדרום העיר, האשימו הרשויות זו את זו באחריות לאסון. אלפי ילדים עדיין נמצאים במצב שבו המדינה קיבלה החלטה שלא לגרש את הוריהם אך לא לתת להם מעמד חוקי.

מקרה מוות חמישי תוך חודש וחצי (חדשות 2)

מאיגוד רופאי הילדים נמסר כי הוא קורא לרשויות המדינה לדאוג לחיי הילדים חסרי המעמד בישראל. "בעקבות מקרי המוות האחרונים במעונות היום המאולתרים לקטינים חסרי המעמד, איגוד רופאי הילדים מתריע מפני קריסת הקודים המוסריים והמשפטיים", נמסר. "לא ניתן להניח לילדים אלו למות מהתנאים המחפירים שבהם הם שוהים במהלך היום".

"המקרים הללו וכן גם דוח מבקר המדינה מ-2014 שהצביע על הצפיפות הרבה וההזנחה המתמשכת בטיפול בילדים במסגרות הללו, חייבים להדליק אור אדום ולהביא לפעולות מיידיות להסדרת הבעיה", הוסיפו באיגוד. "אנו קוראים לרשויות המדינה ללמוד את הדוח ולפעול לפיו על מנת למנוע הישנות של מקרים כמו אלו שדווחו בחודש האחרון".

מהמועצה לשלום הילד נמסר: "אין כבר מילים ואין כבר מה לומר ואפילו הזעקות כבר לא נשמעות. תמותת הילדים החפים מכל פשע ב'מחסני הילדים' כבר הפכה להיות מגיפה, ועדיין מדינת ישראל על שלל משרדיה שותקת, משותקת, מתנערת ומפנה את גבה. מדינה שמרשה להחזיק ילדים, יהיה מעמדם אשר יהיה, בתנאים מחפירים שלא ראויים לבעלי חיים, שלא לדבר על בני אדם, היא מדינה עם קלון שלא ראויה לבוא במשפחת העמים. ואין כמו ערב פסח כדי להזכירנו את הציווי 'ואהבת את הגר וזכרת כי עבד היית בארץ מצרים'. איפה המוסר היהודי? איפה המצפון האנושי? איפה החמלה?".