סתירות בדברי האשה שאיבדה הון: "לא מדובר במיליון דולר"

האישה שהשליכה את המזרן של אמה לאשפה ושכחה שהסתירה בו את כל חסכונותיה, מספרת איך הכל התחיל: "הייתה לי טראומה מאוד מאוד קשה מבנקים", היא אומרת, אבל מיד סותרת את עצמה: "לא מדובר במיליון דולר, אבל מדובר בסכום מכובד מאוד"

"כנראה היה לי קצר במוח" - כך ניסתה להסביר הערב תושבת מרכז הארץ, בשנות ה-40 לחייה, שקנתה לאמה בהפתעה מזרן חדש וזרקה את הישן - כשבתוכו על פי הפירסומים, לא פחות ממיליון דולר. עכשיו היא מחפשת אחריו.

"זה לא מתאים, אני בן אדם אחראי", היא אומרת. "אני סמל האחריות. אני מסודרת, אני נורמטיבית.
אני לא מעשנת, לא שותה. לא שום אינדיקציה שיכולה לסמן שיהיה קצר במוח ושאעשה טעות אנוש כזאת".

היא מוסיפה: "לא מדובר במיליון דולר, מדובר בסכום מכובד מאוד. אני לא ביקשתי שהידיעה תתפרסם, נהפוך הוא, ביקשתי שלא יתפרסם. בדיעבד, כל המדינה ידעה. לא ביקשתי שכל המדינה תחפש. אני שומרת על צנעת הפרט שלי. משהובן לי שהדברים כבר מפורסמים, אז אמרתי מה שבגבולות צנעת הפרט שלי".

"יש לי טראומה מבנקים"

לשאלה למה בשנת 2009 מחביאים כסף תחת מזרן השיבה האישה: "הייתה לי טראומה מאוד מאוד קשה בעבר בנושא בנקים וכספים. מאוד קשה. אני לא מדברת בגנות אף אחד ואף גוף,
לא חי ולא דומם. לי, נקודתית, יש טראומה".

יש לך תחושה שהכסף יימצא? "יש לי תחושה שהוא יימצא. שהוא יימצא אבל בטח שלא על ידי. בסופו של יום, אתמול, כשחזרתי באחת עשרה וחצי בלילה לחירייה, אמר לי אחד הפועלים כמו ילד קטן בסיפורי אנדרסן: 'אם אני הייתי מוצא, הייתי לוקח ולא הייתי אומר לאף אחד'. אני מניחה שזה מה שקרה".