האם טופז יככב בספר הבא של רם אורן?

הסופר והעיתונאי לשעבר רם אורן הגיע היום לביהמ"ש בתל אביב, שם הוארך מעצרו של דודו טופז, כדי לסקר את הפרשה בשליחות עיתון "הארץ". "זה סיפור גדול מהחיים ואני מופתע כל יום מחדש", אמר אורן. "ספר? בינתיים לא"

הסופר רם אורן שב היום למסדרונות בית המשפט בתל אביב, אותו הכיר היטב בתקופתו כעיתונאי ב"ידיעות אחרונות". "חזרתי אחרי הרבה שנים שלא הייתי כאן ושום דבר לא השתנה", אמר לעודד בן עמי ב"שש". עכשיו הוא שב לשם, כשליח עיתון "הארץ", לסקר את פרשת דודו טופז.

"אלו אותם אולמות, אותם שופטים ואותם טיעונים בעד ונגד הוצאת פקודת מעצר והרגשתי כאילו הייתי כבר בסרט הזה", הוסיף אורן. "אם הייתי מחבר ספר שהסיפור הזה היה המרכז שלו, בטוח שאף אחד לא היה מאמין שזה אפשרי בכלל. זה נשמע לי באמת הזוי לגמרי".

אז נראה בקרוב ספר שדודו טופז הוא הדמות הראשית בו? כנראה שלא. "זה מעניין שכולם שואלים אותי אם אני עומד לכתוב ספר על דודו טופז, והתשובה שלי היא 'בוא נעשה את זה בטוח - בינתיים לא'".

"אני אגלה לך סוד קטן ממערך השיקולים שלי - מאחר והכול, או כמעט הכול, כבר פורסם בעיתונים ומאחר שעוד יפורסם די הרבה, ומאחר ובמקרה הטוב הספר ייצא בעוד שנה, לקהל אולי יימאס והוא לא ירצה לקרוא יותר", הוסיף אורן.

על הפרשה אמר הסופר המוערך, "אני יותר מנדהם. זה סיפור גדול מהחיים ואני מופתע כל יום מחדש. היום הבטיחו בבית המשפט התפתחויות חדשות ואני מחכה להן. הם ("הארץ") רוצים 1,000 מילה, זה כמעט כמו לכתוב ספר". 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

חוליית התוקפים ירדה למחתרת

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה את צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה