הנחש הגיע בלילה והכיש את יונתן במיטה

מי מאתנו לא נעקץ בשנתו על ידי יתוש? מגרדים מעט וממשיכים לישון. די פשוט. אבל זה לא מה שקרה ליונתן אסתרחן, בן 12 מכפר אז"ר. אל מיטתו זחל נחש צפע והכיש אותו. לוכד הנחשים השיב לשאלות הגולשים הלחוצים

יונתן אסתרחן מכפר אז"ר הוכש אתמול בלילה על ידי נחש במקום הכי מוגן בעולם - במיטתו. "ישנתי במיטה והרגשתי עקיצה", סיפר יונתן לחדשות 2. "בהתחלה זה לא כאב, חשבתי שזה יתוש וחזרתי לישון, אבל הכאב רק התגבר".

זמן קצר לאחר מכן הראה יונתן את העקיצה לאמו, רופאה במקצועה, שהבחינה שלא מדובר בעקיצה רגילה והחליטה לגשת עם בנה לבית החולים. "היא ירדה במדרגות ומצאה במיטה שלי נחש", הוסיף יונתן. אז הבינו בני המשפחה שנחש הכיש את יונתן בצווארו בזמן שישן.

יונתן ואמו מיהרו לבית החולים לילדים ספרא. בבית החולים גילה יונתן שמדובר בנחש צפע שהארס שלו תוקף את דרכי נשימה. "הוא הכיש אותי במקום הכי מסוכן - בצוואר", הסביר יונתן. "הרופאים אמרו שאם אני מתחיל להיות צרוד - אני צריך להגיד מיד". בזמן ששהו בבית החולים, סבו של יונתן נכנס לחדרו והרג את הנחש.

מה עושים כשפוגשים נחש?

הדרך בה בחר הסב להתמודד עם הבעיה אינה מומלצת, ובמידת האפשר יש להיעזר בלוכד נחשים מקצועי שיטפל בנחש. אדי טייאר מחברת "הדברה ירוקה" שעוסק בתחום למעלה מ-20 שנה, התפלא מאוד כששמע על המקרה. "זו הפעם הראשונה שאני שומע סיפור כזה - נחשים בדרך כלל לא מכישים", הסביר לוכד הנחשים. "סביר להניח שהילד נע בשנתו והנחש הגן על עצמו".

גולשת חדשות 2 באינטרנט מאיה שובל, שפגשה בעבר בנחש בביתה, הפנתה לטייאר שאלה באמצעות הטוויטר, וביקשה לדעת מה כדאי לעשות במקרה שמגלים נחש בבית. "חשוב מאוד להבין שהנחש רואה אותנו כטורף פוטנציאלי ולכן לעולם הוא אינו תוקף אותנו", הדגיש טייאר. "במקרה שנתקלתם בנחש בשטח הבית, יש להזעיק לוכד נחשים ולהקפיד על קשר עין רצוף עם הנחש עד לבוא הלוכד".

לדברי טייאר, אם נגיע סיטואציה שבה נאיים על הנחש, שזה בהכרח במקרה של מגע פיזי איתו, הוא יגן על עצמו בלית ברירה על ידי הכשה. לשאלתו של הגולש רובי, במשך כל שנות עבודתו פגש טייאר עשרות נחשים, אבל אף פעם לא הוכש על ידי נחש.

רוצים לעקוב אחר חדשות 2 בטוויטר? כנסו כנסו

השר אהרונוביץ' משיב לשאלות הטוויטר בשידור חי

אתם שאלתם בטוויטר - סלי מרידור ענה