אותר מטייל שאבד במדבר יהודה

מסוק שהוזעק לסייע בחיפושים אחר צעיר בן 24 ממודיעין שיצא לטייל במדבר יהודה מצא אותו בריא ושלם. "לאור האסונות האחרונים, שמחנו שהמקרה הזה הסתיים בסוף טוב", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מנו ברק, מפקד יחידת החילוץ עין גדי

לאחר שעות ארוכות של חשש נשמה הבוקר משפחתו של אוריה אורן לרווחה. הצעיר בן ה-24 ממודיעין שיצא לטייל אתמול במדבר יהודה אותר הבוקר בריא ושלם.

אחד משני המסוקים שהוזעקו לסייע ליחידות החילוץ בדרום בחיפושים, זיהה את אורן שטייל לבדו ויצר עמו קשר. הוא לא נזקק לקבלת טיפול רפואי.

"לאור האסונות האחרונים, שמחנו שהמקרה הזה הסתיים בסוף טוב", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מנו ברק, מפקד יחידת החילוץ עין גדי. "מדובר במטייל מנוסה שאמור להכיר את האזור".

ברק הדגיש שוב את הסכנות הטמונות למטיילים והסביר כמה חשוב לא לסייר לבד, ובמיוחד לא בתנאי מזג האוויר הקשים בתקופת הקיץ. "במקרה שמישהו נפגע, התייבש  או תהה בדרך, חשוב שיהיה מטייל נוסף שיוכל לסייע או לקרוא לעזרה", אומר ברק.

בזמן הקרוב יחל מפקד יחידת החילוץ להעביר הרצאות בבתי המדרש בירושלים, במטרה להסב את ליבם של הצעירים ולגרום להם לתכנן היטב את הסיורים. "העיקר שכולם יחזרו הביתה בשלום", סיכם.

לפני שבועיים נמצאה בנחל ערוגות גופתו של ערן גליל, צעיר מגדרה, שנהרג לאחר שככל הנראה נפל לתהום בעת שטייל בשביל לא מסומן. ימים ספורים לאחר מכן זוהתה גופתו של גבר בן 33 מהרצליה שטייל לבדו באזור נחל קטורה שבערבה.