אמו של החשוד ברצח בי-ם: "הוא השתגע וכל הזמן חשב להרוג ערבים"

אמו בת ה-72 של יואל אלמוג-דז'נשווילי, שהרג אדם אחד ופצע שני במסע ירי בירושלים אתמול, מדברת לראשונה: "מאז שהיה טרור באוטובוסים הוא חושב להרוג ערבים". היא טוענת, כי יואל השתגע מהדת: "היה בא הביתה וישן על הרצפה. איזה עצבים היה לו, כמו משוגע"

 "מאז שיואל חזר בתשובה הוא השתגע לגמרי" - כך אומרת אלכסנדרה דז'נשווילי, אמו בת ה-72 של יואל אלמוג-דז'נשווילי, שירה אתמול בשני בני אדם בירושלים, אחד מהם למוות.  האם עדיין לא מעכלת את מעשי בנה, ובראיון לשמוליק שיף באתר "חרדים" היא מוסיפה: "הוא נכנס עם שתי הרגליים עמוק באדמה ולא רוצה לצאת משם".

יואל אלמוג-דז'נשווילי בן ה-45, עלה לארץ מברית המועצות והתגייר לפני 14 שנה. לדברי אמו, זה קרה לאחר שרב בית הכנסת בשכונת מגורי האם באשדוד השפיע עליו לעשות כך. לפני כשנתיים הוא עבר לירושלים. "הוא רצה ללכת למקום בו נמצאים החסידים", מסבירה האם. "הוא רצה שכל העולם יהיה רק חסידים חסידים חסידים", אומרת האם.

שלשום בלילה עשה יואל מדיטציה באזור כיכר ציון. בשלב מסוים הוא ירה למוות בגבר ערבי שעבר לידו. בהמשך אמר "תיקון חצות" ברובע היהודי, ובדרך חזרה, סמוך לשעה 3 בלילה, הוא ירה בבחור ישיבה שביקש ממנו סיגריה בראש ובחזה - ופצע אותו קשה.

"הוא כל הזמן חשב להרוג ערבים"

 אלמוג-דז'נשווילי נעצר והובא אתמול להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים. קצין החקירות במרחב ציון, רפ"ק אלי כהן, סיפר כי "החשוד הוא אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי". יואל עצמו אמר לחוקרים כי ביצע את הירי בשני המקרים מחשש שיותקף. הוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית.

אמו של החשוד הייתה גם היא בבית המשפט.  "לא נתנו לי לדבר איתו, ולא הסבירו לי מה הוא אמר ומה הוא בדיוק עשה", היא אומרת. באשר לנסיבות האירוע, היא סבורה שמניעיו שונים לגמרי: "הוא כל הזמן חושב להרוג ערבים. בכל פעם שיש טרור באוטובוסים הוא חושב להרוג ערבים".

"אני לא מבינה. לא מבינה למה הוא עשה ככה. מה נכנס בראש שלו?", אומרת האם בבכי. "הוא משתגע יותר מדי. הוא היה בא הביתה וישן על הרצפה. יושב על הרצפה. לא על מיטה. איזה עצבים היה לו, כמו משוגע. כל היום הולך בבית כנסת".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?