תיעוד: חגיגה מסוכנת בחופי הכנרת

חוף מלצ'ט בכנרת, מקום בו אסורה הכניסה לכלי רכב. ואולם, בהיעדר רשויות אכיפה - מה הפלא שכל סוגי כלי הרכב דווקא כן נכנסים אליו? ומה באשר לעובדה שחלק מהנהגים שותים ומעשנים סמים לפני כן? ב"אור ירוק" מזהירים: בחופים נוספים רווחת התופעה

יום שבת האחרון, חוף מלצ'ט בכנרת: זה אמור להיות חוף שקט, אפילו השלט מורה שהרחצה אסורה, וכך גם כניסת כלי רכב ונסיעה בשטח החוף. אז מה? מדי שבוע מגיעים לכאן מאות אנשים, ומאות מכוניות. זה מתחיל בפריקת הציוד, נמשך בעישון סמים בשטח החוף - אחר כך שותים קצת וודקה על הטרקטורון. בין הילדים והרוחצים - מתחילה ההשתוללות עם הטרקטורונים.

"חופי הרחצה הפכו למקום מסוכן, בו רכבי השטח משתוללים, נהגים שותים אלכוהול ומעשנים סמים", אומר היום מנכ"ל עמותת "אור ירוק" שמואל אבואב. התמונות, שצולמו על ידי אנשי עמותת "אור ירוק", נראות כמו מערב פרוע: מגיעים לחוף כלי רכב שהורכבו בבית, טרקטורונים משתוללים בלי לוחיות זיהוי וזה עשוי להקל על הבריחה מרשויות האכיפה - אך בעצם ממי יש לברוח? המשטרה בכלל לא מגיעה למקום.

כל אחד יכול לנסוע במקום אחר - אפילו אם הוא לא רואה את הדרך. גם רוכבי אופנוע נוהגים באזור בלי רישיון, כשהם שתויים וכשהם מנצלים את העובדה שאין משטרה. ב"אור ירוק" קוראים לרשויות האכיפה לצפות בתמונות, ואף טוענים שבחופים רבים בארץ התופעה קיימת.