קפצה על הפסים - בגלל פיטורים

אישה ניסתה להתאבד כשקפצה על פסי הרכבת סמוך לכפר ויתקין. הרכבת בלמה ברגע האחרון, לאישה נגרמו פצעים קלים בראשה כשנפלה. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי היא ניסתה לסיים את חייה בעקבות פיטורים שעברה לאחרונה. תנועת הרכבות נעצרה ל-15 דקות, אך חודשה. האישה הועברה לבית חולים פסיכיאטרי

הרכבת בלמה ברגע האחרון. ארכיון (חדשות 2)

המשבר הכלכלי מכאיב לעיתים לא רק בכיס, אלא גם עמוק בתוך הנפש: בת 56 מנתניה ניסתה להתאבד הבוקר כשנעמדה על פסי הרכבת סמוך לכפר ויתקין. הרכבת הספיקה לבלום. היא נפצעה קלות בראשה כשנפלה - ולא מפגיעת הרכבת.

מבירור שנעשה לאחר האירוע, התברר כי האישה הייתה על המסילה הלא נכונה, לכיוון צפון. הרכבת שהגיעה למקום נסעה מצפון לדרום.

ככל הנראה, מדובר בניסיון התאבדות עקב פיטורים מעבודתה בחברת תיירות באזור המרכז. לאחר המקרה עזבה האישה את המקום, אך היא אותרה על ידי המשטרה בכביש 4 ופונתה לטיפול רפואי בבית החולים לניאדו בנתניה. האישה הועברה לאחר מכן, בליווי משטרתי, לבית חולים פסיכיאטרי.

מדוברות רכבת ישראל נמסר כי הרכבת עצרה את נסיעתה, והתנועה נעצרה בשני הכיוונים למשך כ-15 דקות. מיד לאחר מכן חודשה התנועה במקום. 

ד"ר אבינועם שקולניק, מנהל בית החולים לניאדו, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "המשטרה הביאה אותה למיון, היא טופלה בפצעים ושם נשלחה לבית החולים הפסיכיאטרי בפרדסיה, 'לב השרון'. היא סיפרה לנו שהיא ניסתה לעשות ניסיון אובדני".

"היא מטופלת באופן פרטי בעזרת תרופות, היא לא זוכרת אילו בדיוק", הוסיף ד"ר שקולניק. "לנו אין מחלקת פסיכיאטריה וזהו ניסיון אובדני פר הגדרה. אם היא לא זקוקה לאשפוז אז מעבירים. לפי הדיווח יש לה בעל וילדים תומכים".

התאבדות וניסיון רצח בקיבוץ - בעקבות קיצוץ במשכורת

אדם נהרג ואדם נוסף נפצע באורח קשה בשבוע שעבר בקיבוץ רמת הכובש סמוך לכפר סבא. מפרטי החקירה עולה כי מדובר במריבה בין איש הנהלת הקיבוץ לבין חבר קיבוץ, שהסתיימה בירי הקטלני. היורה הוא יוסי שיינברג, חבר הקיבוץ בשנות ה-60 לחייו.

הריב בין השניים החל באחד המשרדים של הקיבוץ. במהלך הוויכוח שלף חבר הקיבוץ אקדח ואיים על חבר ההנהלה, גידי כהן, שאינו חבר קיבוץ. האחרון יצא מהמשרד בריצה ונמלט לכיוון מגדל המים של הקיבוץ, שם ירה בו החבר שרדף אחריו, מטווח קצר. לאחר הירי, ממנו נפצע כאמור באורח קשה, ירה בעצמו החבר בעל האקדח - והתאבד.

כוחות גדולים של המשטרה הגיעו למקום כדי לברר מה בדיוק אירע. הרקע לסכסוך היה דיון בוועדה שהיה אמור להתקיים באותו היום. בדיון אמורה הייתה הנהלת הקיבוץ לדון גם בקיצוץ בשכרו של החבר. אך הדיון בוודעה בוטל ברגע האחרון.

בקיבוץ התרעמו על קביעת המשטרה כי המניע לירי הייתה הוועדה וטענו כי נושא הורדת השכר כלל לא היה אמור להיכלל בישיבה. חלק מחברי הקיבוץ תלו את האשמה בהליך ההפרטה שעובר הקיבוץ. "פתאום אנשים מבוגרים מוצאים עצמם עם משכורת של ילד אחרי צבא, וזה מערער", אמרו.

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר