האם שחייני ישראל יתחרו בעירום?

העיר אילת אמורה לארח מחר את תחרות השחייה בים הפתוח במסגרת גביע אירופה, אך קיומו של האירוע מוטל בספק: התאחדות השחייה האירופית הודיע היום כי היא אוסרת על השחיינים ללבוש בגד ים מלא של חברת blue 70, אף על פי שרובם נוהגים לשחות בו. אחד המשתתפים בתחרות: "אשחה עירום או בתחתונים, אין לי פתרון אחר"

מה ילבשו שחייני ישראל? (חדשות 2)

יממה לפני שריקת הפתיחה של תחרות השחייה היוקרתית באילת, מוטל קיומה בספק. זאת, בעקבות הודעת האיגוד האירופי על איסור השימוש בבגדי ים מסוג "בלו 70" בתחרויות, בו משתמשים גם שחייני הנבחרת הישראלית במים פתוחים.

את דבר ההחלטה מסר היום מזכיר ועדת המים הפתוחים באיגוד האירופי סם גריטהאם, הנמצא באילת. האיגוד האירופי החליט לאמץ את החלטת האיגוד הבינלאומי שהתייחס לתחרויות הנערכות בבריכה. אבל כאמור, מהיום האיסור חל גם על תחרויות במים פתוחים.

נעם צבי, יו"ר איגוד השחייה הישראלי, הגיש ערעור על ההחלטה בטענה שמיקום התחרות בעיר אילת וקיומה במהלך החג, מקשה על השחיינים לארגן בגדי ים חלופיים. למרות זאת, נותרה ההחלטה על כנה.

אם לא תהיה ברירה - נשחה בעירום

"אנחנו לא יודעים כיצד לנהוג, זה בגד הים היחיד שיש לנו", אמר בתגובה מיכאל דימטרייב, בכיר שחייני ישראל ב-10 ק"מ. "כנראה שלא תהיה ברירה ונשחה בתחתונים או אפילו עירומים. זו החלטה קשה וממש לא הוגן שקיבלו אותה פחות מ-20 שעות לפני הזינוק".

יתרונותיו של בגד הים התפרסמו בעיקר באולימפיאדה האחרונה שהתקיימה בבייג'ין, בה גרף השחיין האמריקני מייקל פלפס 8 מדליות זהב. שיחינים רבים השתמשו בחליפות השחייה, ויש האומרים שיתרונותיו של בגד הים סייעו בשבירת השיאים והעניקו יתרון ניכר למשתמשים בהם.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2