צפו בבית"ר י-ם לוקחת את הגביע ממכבי חיפה

דאבל? שחקניו של ראובן עטר הוכיחו הערב כי עדיין לא תם עידן האימפריה בצהוב-שחור מירושלים. צמד שערים של אלבארס וברוכיאן לא הותירו לאלופה הטרייה בירוק שום סיכוי, וגם שער מצמק של כיאל בדקה ה-88 לא סייע לקבוצה של אלישע לוי. אלון יפת שרק לסיום - ונתן את האות לפתיחת החגיגות הירושלמיות. צפו בתקציר גמר הגביע

הדשא של בית"ר, מתברר, ירוק יותר: יותר מ-39 אלף צופים הגיעו לאצטדיון הלאומי ברמת גן במה שאמור להיות אקורד הסיום של העונה המשמימה הזאת. בהתמודדות על גביע המדינה ניצבו שתיים מהקבוצות שמהן ציפו ליותר: מכבי חיפה, שהוכתרה לפני פחות משבוע לאלופה מאד לא משכנעת של הליגה, ומן העבר השני - בית"ר ירושלים בעידן פוסט גאידמק עם עתיד פיננסי לוט בערפל, שחיפשה תואר ראשון העונה.  

גוסטבו בוקולי ואייל משומר פתחו על הספסל הירוק, ומאמן העונה אלישע לוי המשיך לתת קרדיט לאייל גולסה הצעיר ולאלון חרזי בן ה-38 הוותיק ביותר בהרכב של חיפה. אצל בית"ר חזר עידן ורד לחוליה הקדמית של המאמן ראובן עטר, אקס מכבי חיפה בעצמו.

בדקה ה-8 חיפה יצאה למתפרצת דווקא אחרי טעות של ניר דוידוביץ'. יניב קטן קפטן הירוקים שלח מצוין את ליאור רפאלוב מצד שמאל והאחרון פרץ לרחבה, אך החמיץ את המסגרת.

בדקה ה-19 הובקע השער הראשון במשחק - לרשת של הירוקים. כריסטיאן אלבארס, המגן שכנראה לא יישאר בעונה הבאה במדי בית"ר, העביר כדור לצד שמאל ונכנס לרחבה. עידן טל קיבל מיצחקי והגביה מצוין והמגן שנותר חופשי נגח כמו שצריך לקורה ופנימה, 0:1 לבית"ר ירושלים.

בדקה ה-38 עוד טעות של דוידוביץ' עלתה לאלופה בשער נוסף. ברק יצחקי בעט כדור חופשי מ-25 מטרים, אבל השוער השמיט בצורה שלומיאלית וברוכיאן דחק את הכדור החוזר פנימה, וזה כבר 0:2 לצהובים שחורים.

למחצית ירדו שחקני חיפה שפופים למדי עקב הפיגור במחצית. בחמש הדקות הראשונות של המחצית השניה ביצעה חיפה שלושה חילופים: ארבייטמן, משומר ובוקולי עלו לשחק על חשבון חרזי, רפאלוב ויניב קטן שנפצע באזור המפשעה.

בדקה ה-53 שחקני חיפה דרשו פנדל אחרי שכדור תועה פגע בידו של עידן ורד אבל אלון יפת, שהיה קרוב למקום, לא שרק.

בדקה ה-78 אלירן דנין שכבר ספג כרטיס צהוב מוקדם יותר פגע בגוסטבו בוקולי מאחור, יפת לא היסס, שלף מיד את הצהוב השני ואת האדום - וסיים את תפקידו של דנין במשחק.

בדקה ה-87 הוכשל מגן חיפה פיטר מסיללה ברחבה על ידי שמוליק קוזוקין. השופט הצביע מיד על הנקודה הלבנה וקשרה הבינלאומי של חיפה, בירם כיאל, הכניע את שוער בית"ר טברטקו קאלה וקבע מעשית את תוצאת משחק הגביע, 2:1 לבית"ר ירושלים.

חיפה עוד ניסתה להשוות, אבל בדקה ה-93 שרק אלון יפת לסיום המשחק ונתן את האות לפתיחת החגיגות בצהוב-שחור ולהנפת הגביע . הקבוצה מן הבירה התעסקה בתקופה האחרונה בספונסר החדש מברזיל לא פחות מהרכבת הסגל למשחק, הרכב שחקנים שהביא בסופו של דבר גביע שני ברציפות וגביע שביעי בהיסטוריה למועדון הגאה מירושלים. עשרות אלפי אוהדי בית"ר עזבו את רמת גן שמחים ומאושרים, ויצאו להמשך החגיגות באיצטדיון טדי, לאורך כל הלילה.