אביה של דנה: "בלב שלי דנה חיה ותוססת"

בנימין בן יצחק, אביה של דנה בנט, סוגר מעגל היום עם פרסום פרטי חקירת רצח בתו. בראיון מיוחד ליונית לוי הוא אומר: "הפרשה הסתיימה וזה המון להיאחז בו. דנה בליבי היא דנה החיה, התוססת וזה נותן לי כוחות עצומים להמשיך הלאה". צפו בראיון המלא

לאחר הסרת צו איסור הפרסום על פרטי פרשת רצח דנה בנט ז"ל, סגרה משפחתה של הנערה הטבריינית מעגל. אביה של דנה, שהגיע ארצה מארה"ב לאחר איתור שרידי גופתה, התראיין הערב במהדורה המרכזית של חדשות 2, וסיפר על התחושות במשפחה שאיבדה את בתה לפני שש שנים - וגילתה היום בדיוק כיצד.

"הפרשה הסתיימה וזה המון להיאחז בו", אומר אביה של דנה ז"ל, בנימין בן יצחק. "אין לי שום טענות לצורת הפעילות של המשטרה ופענוח הפרשה, הם עשו עבודה מצוינת".

בן יצחק סיפר על הדרך בה דיווחה המשטרה לו ולאמה של דנה, ויקי, על הפרטים הקשים של הרצח. "אתמול בערב נפגשנו עם אבי (סנ"צ אבי אלגריסי, מפקד ימ"ר עמקים שהוביל את החקירה), הוא סיפר לנו את פרטי הפרשה, את סיומה, פחות או יותר כמו שהיה בתקשורת".

"על דנה אני יכול לספר בכללי, שהיא הייתה תמיד מאושרת, תמיד שמחה, תמיד עוזרת. אני מסתכל על דנה בגדול ולא על הסיום המר. דנה בליבי היא דנה החיה, התוססת, הנהדרת וזה נותן לי כוחות עצומים להמשיך הלאה", סיכם בן יצחק.

אחיו של החשוד התקשר לאביה של דנה והתנצל

מוקדם יותר היום התקשר אחיו של החשוד המרכזי ברצח דנה בנט ז"ל , לבן יצחק. "אני מצטער, זה לא בשליטה שלנו", אמר אחיו של יחיא פרחאן.

"זה יכול לקרות בכל בית, שמתגלה בו עגבניה רקובה", הוסיף זייאד פרחאן מהכפר ואדי חמאם הסמוך לטבריה. "אנחנו חלק מטבריה וזה נפל עלינו כרעם ביום בהיר. אנחנו עדיין לא מעכלים שהאח הקטן, בן 20, ביצע ארבעה מקרי רצח. כל השנים האח היה בכלא ואנחנו לא יודעים מה הוא עשה ומה לא ולכן הוא מבחינתנו חשוד ורק חשוד ואולי עוד יוכח אחרת".

בנימין אמר לאחר שיחה שהוגדרה "ידידותית ורגועה" כי "אמרתי לו שאם הוא רוצה אז שיבוא אליי, יסתכל לי בעיניים ואז אני ארגיש אם המסר שלו אמיתי וחזק. הוא לא אשם שאחיו רצח, זו משפחה עם הרבה ילדים ויכול להיות שתהיה כבשה שחורה במשפחה".

"הוא אמר לי שהוא רוצה להתנצל, הזמין אותי אליו הביתה. הוא סיפר שהם מיודדים עם יהודים, שהבן שלו היה בצבא. אם הבן שלהם היה מוכן לאבד את חייו למען המדינה וקיבל צל"ש מלבנון אז אני חייב לתת לו להביע את רגשותיו, אבל על המעשה של אחיו אני לא יכול לסלוח".

החשד: פרחאן ובת זוגו פיתו את דנה לרכב - והוא רצח אותה

במסיבת עיתונאים דרמטית, חשפה היום המשטרה את נסיבות מותה של דנה בנט ז"ל. הצעירה בת ה-18 הייתה קורבן לרצח מזעזע של רוצח סדרתי אכזר וקר. לרוצח סייעה נערה, שפיתתה את בנט.

מדובר בצעיר בן 32, יחיא פרחאן, תושב הכפר ואדי חמאם הסמוך לטבריה. הוא מרצה זה מכבר עונש מאסר על עבירת אונס בלי קשר לרציחתה של בנט. בחקירתו הודה החשוד גם בשלושה מקרי רצח נוספים, אחד מהם ביצע כשהוא היה בן 17 בלבד, בגשר אריק בצפון.

שני מקרי הרצח הנוספים שהודה פרחאן בביצועם הם רצח של תיירת צ'כית ב-2003, ורצח של שותפו לתא בתחנת המשטרה בטבריה ב-2004.

"לפני כחודש התקבל מידע בימ"ר (יחידה מרכזית) עמקים שעל פיו ניתן להבין מה קרה ברצח", פתח סגן ניצב אבי אלגריסי, מפקד היחידה, את מסיבת העיתונאים המיוחדת של המשטרה. "בעקבות המידע נעצרה בחורה צעירה, בת 22 כיום, שחשפה את התגלגלות הפרשה".

"בחקירה שיתפה הצעירה פעולה ומסרה פרטים על מעורבותה ומעורבות בן זוג ברצח", המשיך לספר אלגריסי. "היא הובילה והצביעה על המקום בו נרצחה דנה בנט וכן חשפה מקרי רצח נוספים שביצע הבן זוג".

מהחקירה מתברר כי הצעירה ובת זוגה פיתו את בנט ז"ל להיכנס למכוניתם. אחר כך פרחאן הכה את אותה, חנק אותה ורגם אותה באבנים. במשטרה חושדים כי מעשה הרצח הנורא הזה נעשה רק לשם "ההנאה" מהרצח, ללא שום מניעים נוספים. בעקבות המידע שמסרה הצעירה, פתחה המשטרה בסריקות במקום שעליו הצביעה הבחורה. כבר בשלבים המוקדמים נמצאו שרידי גופתה של בנט והודעה נמסרה לאמה, ויקי.

חקירתו של פרחאן נערכה רק לפני ימים אחדים לאחר שהובהל ממקום מאסרו. בחקירתו הוא הודה ברצח של בנט ואף שיחזר את המעשה. בנוסף הודה פרחאן גם בעוד שלושה מקרי רצח נוספים.

גופתה נמצאה במטע זיתים

דנה, בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, עבדה למחייתה כמלצרית. ב-1 באוגוסט 2003, בהיותה בת 18, נעלמה לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. היא עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

במהלך שש השנים האחרונות המשטרה עסקה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן".

בנט הובאה בסוף השבוע שעבר למנוחת עולמים במושב הזורעים בצפון. אלפי אזרחים, שוטרים ומתנדבים הגיעו ללוות את הצעירה בדרכה האחרונה, שש שנים אחרי שיצאה מביתה ולא שבה אליו. מסע ההלוויה יצא מגשר הכניסה לטבריה הצמוד לאיצטדיון העירוני - המקום האחרון בו נראתה דנה ז"ל בחיים, בראשון לחודש אוגוסט בשנת 2003.

סוף עצוב לפרשת דנה בנט:

הסוף העצוב של דנה: כך נראו החיפושים

אמה של החברה: "היא לא יכולה לרצוח"

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

אחיו של הרוצח התקשר לאביה של דנה

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר