ויקי בנט: "זה לא בן אדם, זה מפלצת"

משפחתה של דנה בנט ז"ל התכנסה במסעדה סמוכה לבית בו הם יושבים שבעה, בטבריה. שם הם צפו יחד בשידורי הטלוויזיה ממטה המשטרה. "אני לא מאמינה שהיא עלתה לאוטו הזה מרצונה", אמרה ויקי, אמה של דנה ז"ל, בכאב

סגירת מעגל: בני משפחת בנט התכנסו היום במסעדה סמוכה לדירתם בטבריה כדי לצפות בשידורי הטלוויזיה הישירים של מסיבת העיתונאים של המשטרה בה נחשפו בפני עם ישראל כולו פרטי פרשת רציחתה של דנה, בתם. בני המשפחה עודכנו על הפרטים קודם לכן, ואת השידור ראו במסעדה ולא בביתם מכיוון שהמשפחה יושבת בבית שבעה.

עם תחילת חשיפת הפרטים, פרצו חלק מבני המשפחה בבכי. הוריה של דנה, ויקי ובנימין, אמנם קיבלו חלק מפרטי החקירה קודם, אך התקשו לעכל את הגילויים בפרשה. בני המשפחה שהיו עמם חיזקו אותם.

"זה לא בן אדם, זה חיה, זה מפלצת שחשבתי שיש רק בסרטים", אמרה ויקי בנט. "למה הוא רצח את הילדה שלי? כששמעתי שזה רצח לשם רצח זה פשוט זיעזע אותי. אין מצב שהיא הייתה עולה לאוטו מרצונה. היא לא בן אדם כזה. אם היא עלתה לרכב זה רק בגלל שהכריחו אותה".

אביה של דנה בנימין בן-יצחק אמר: "קשה לי להאמין שזה רצח ספונטני. אני חושב שארבו לה שם. קשה לי לראות את הפנים של הרוצח. זה לא סימפטי. אני לא מאמין שאדם כזה מביע חרטה. לא מאמין שהוא התחרט".

דודה של דנה ז"ל, ציון מזרחי, סיפר לאחר חשיפת הפרטים לחדשות 2 על התחושות הקשות במשפחה. "מצער מאוד שיש בקרבנו אדם כזה, יותר גרוע מחיה", אמר. "אני מקווה מאוד שרשויות החוק במדינה יקחו את החיים שלו - כמו שהוא לקח חיים אחרים. הגיע הזמן שיהיה במדינה הזאת גזר דין מוות. הם אוכלים שותים וחיים על חשבוננו אנחנו. אני מקווה שהוא ישלם על זה".

כשנשאל אם דיבר עם הוריה של דנה ז"ל לאחר חשיפת הפרטים השיב: "לא צריך לדבר הרבה בשביל לראות את הכאב שיש. מה שאני יודע זה שוויקי הייתה מעורבת והשתדלה לא לספר לנו ולא להרחיב יותר מדי. מקווה שיהיה לזה סוף טוב, לא רק בזה שתפסו אותו".

החשוד ברצח: הודה בעוד 3 מעשי רצח באזור הצפון

החשוד המרכזי ברצח דנה בנט לפני קרוב לשש שנים, נמצא מאחורי הסורגים. מדובר בצעיר בן 32, יחיא פרחאן תושב הכפר ואדי חממה הסמוך לטבריה. הוא מרצה זה מכבר עונש מאסר על עבירת אונס בלי קשר לרציחתה של בנט. בחקירתו הודה החשוד גם בשלושה מקרי רצח נוספים בהם שני מקרי רצח של תיירים ורצח נוסף של צעיר ערבי.

"לפני כחודש התקבל מידע בימ"ר עמקים שעל פיו ניתן להבין מה קרה ברצח", פתח סגן ניצב אבי אלגריסי מפקד היחידה. "בעקבות המידע נעצרה בחורה צעירה, בת 22 כיום, שחשפה את התגלגלות הפרשת".

"בחקירה שיתפה הצעירה פעולה ומסרה פרטים על מעורבותה ומעורבות בן זוג ברצח", המשיך לספר אלגריסי. "היא הובילה והצביעה על המקום בו נרצחה דנה בנט וכן חשפה על מקרי רצח נוספים שביצע הבן זוג".

השניים פיתו את דנה ז"ל להיכנס לרכבם, לאחר ששבה ממקום עבודתה. הם הסיעו אותה למקום שבו אותרה גופתה, פרחאן הכה אותה באכזריות והרג אותה. במשטרה הדגישו כי בנט ז"ל לא נאנסה. בעקבות המידע פתחה המשטרה בסריקות במקום שעליו הצביעה הבחורה. כבר בשלבים המוקדמים נמצאו שרידי גופתה של דנה ז"ל והודעה נמסרה לאמה ויקי.

חקירתו של פרחאן נעשתה רק לפני כמה ימים. פרחאן נמצא גם כיום במאסר בעקבות אישומו באונס במקרה אחר. בחקירתו הוא הודה ברצח דנה ז"ל ובמקרי רצח נוספים.

גופתה במטע זיתים

דנה, בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, עבדה למחייתה כמלצרית. ב-1 באוגוסט 2003, בהיותה בת 18, נעלמה לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. היא עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

במהלך שש השנים האחרונות המשטרה עסקה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן".

ויקי בנט, אמה של דנה ז"ל, הגיעה בשבוע שעבר למקום בו אותרה גופת בתה, כשהיא מלווה בבני משפחתה וחברים. היא בכתה, התקשתה להסתיר את התרגשותה והדליקה נרות בגלעד שהקימו לזכרה השוטרים שעבדו במקום.

סוף עצוב לפרשת דנה בנט:

אחיו של הרוצח התקשר לאביה של דנה

רוצח סדרתי רצח את דנה

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

בת דודתה: היינו בין תקווה לייאוש

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר