"אם הנכד של מובארק היה מאושפז אצלנו - היינו מצילים אותו"

הכחשה ישראלית ומצרית מקיר לקיר לדיווח על אשפוזו של נכדו של מובארק בבית החולים "שניידר" בפתח תקווה. "הלוואי שהנכד היה מקבל טיפול אצלנו", אומרים גורמים בבית החולים. "אנחנו היינו מצילים אותו". גורם מצרי: "איך מובארק היה מצטייר בפני בני עמו?"

מובארק, אשתו סוזאן, והנכד מוחמד (אתר "כול אל-ערב")

הכחשה גורפת בישראל ובמצרים לדיווחים היום בתקשורת הערבית-ישראלית, בדבר אשפוזו של מוחמד עלא מובארק, נכדו של נשיא מצרים חוסני מובארק שנפטר בשבוע שעבר, בבית חולים בישראל. על פי הדיווח, שפורסם היום בעיתון היוצא לאור בנצרת, קיבל נכדו של נשיא מצרים טיפול בבית החולים "שניידר" בפתח תקווה, ושם נפטר בשבוע שעבר.

"הלוואי שהנכד היה מקבל טיפול אצלנו", אומרים היום לחדשות 2 גורמים בבית החולים "שניידר",  "אנחנו היינו מצילים אותו". באופן רשמי הכחישו בבית החולים את הדיווח מכל וכל. "לא היה ולא נברא", אמרו הגורמים.

גם במצרים - הכחשות מקיר לקיר לדיווח. "לא חסרים במצרים בתי חולים בהם ניתן היה לאשפז את הנכד מספר אחת", אמר היום גורם מצרי. "מעבר לכך - כיצד מובארק היה מצטייר בפני עמו שלו, אם נכדו היה מקבל טיפול ואף נפטר בישראל, בידיעה שניתן היה לטפל בו בכל מקום אחר בעולם?", תהה הגורם המצרי.

הדיווח: המיטה הופרדה, הארון הוטס לפריז

במצרים דווח על סיפור אשפוזו של הנכד של מובארק כבר לפני שלושה שבועות. עיתונות האופוזיציה, שרצתה להתנכל לנשיא, ונוהגת להפיץ מדי פעם ידיעות שקריות באשר למשפחתו ולמקורבים אליו - פרסמו סיפור דומה, בו נטען כי נכדו מוחמד אושפז "באחד מבתי החולים בישראל".

הדיווח שפורסם היום בעיתון הערבי-ישראלי מבוסס על עדויות, לכאורה, של הורים לילדים שקיבלו טיפול בבית החולים "שניידר" בשבוע שעבר, ואשר לטענתם היו עדים ל"תנועה ביטחונית לא שגרתית באזור מחלקות הילדים".

על פי הדיווח, הופרדה מיטתו של מובארק הצעיר "הופרדה" מיתר מיטות החולים האחרות, על מנת שזהותו לא תיחשף. "הגורמים שליוו את הנכד לישראל, הכינו בחשאי ארון קבורה קטן, עטפו אותו בדגל מצרים, העבירו אותו לפריז - ורק שם דווח רשמית על מותו", נטען.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2