תלמידי י"ב מסכנים את חייהם על הכביש בחגיגת סיום התיכון

בכל שנה יוצאים תלמידים רבים ברחבי הארץ לחגוג סיום 12 שנות לימוד ב"רונדו" - שיירת מכוניות. תמונות שהגיעו לידנו מתעדות מסע כזה שבו תלמידים נפלו ממכונית ונגררו על הכביש ואחרים נסעו כשגופם מחוץ לחלון. ואיפה המשטרה?

תלמידי כיתות י"ב ברחבי הארץ מסיימים בימים אלה 12 שנות לימוד, וכנהוג בבתי ספר רבים – הם עושים זאת תוך סיכון חייהם. תמונות שהגיעו לחדשות 2 מציגות אירוע "רונדו" מסוכן אחד שערכו בימים האחרונים תלמידים – שיירה של כלי רכב שמשתוללת על הכביש.

בתמונות ניתן לראות היטב כיצד שני נערים עפים מהמכונית עליה הם יושבים. אחד מהם נגרר לאורך עשרות מטרים על הכביש, עד שהמכונית נעצרת. תלמידים אחרים נראים כשהם מוציאים את גופם מהחלונות. לעיתים כל זה מתרחש אחרי שתיית אלכוהול.

הנהגים שמשתתפים בטקס הזה הם תלמידים צעירים שקיבלו את רישיון הנהיגה שלהם לא מזמן. "תופעת הרונדו הפכה לאירוע מסוכן של השתוללות ונהיגה פראית של נהגים צעירים", אומר שמואל אבואב מעמותת אור ירוק, שהעבירה את התמונות האלה.

בתי הספר מכירים בדרך כלל את התופעה הזו, אבל רובם מעלימים עין. הם מאבדים שליטה על התלמידים ולא מונעים מהם את החגיגה. המשטרה לא נמצאת בשטח ולא עוצרת את השיירה המסוכנת.

בשבועות הקרובים עוד בתי ספר יתנו יד לתופעת הרונדו. אחרי סוף שבוע קטלני, לא ברור היכן המשטרה ולמה זה נמשך.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2