סוף עצוב: זוהתה גופת הנעדר

בני משפחתו של ערן גליל זיהו בוודאות את הגופה שאותרה בנחל ערוגות. היא נשלחה לנתיחה באבו כביר כדי לוודא שאכן נפילה בנחל היא שגרמה למותו של גליל, שנעדר מאז יום רביעי לאחר שיצא לבדו לטיול במדבר יהודה

ערן גליל (מתוך "פייסבוק")

לאחר שזוהתה באופן ודאי הגופה שנמצאה אתמול בצהריים בנחל ערוגות במדבר יהודה, הותר הלילה לפרסום כי היא שייכת לערן גליל ז"ל, המטייל שנעדר באזור מאז יום רביעי. גופתו של גליל הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר על מנת לוודא שנפילה בנחל היא שגרמה למותו ולא נפגע מגורם אחר.

יחידת החילוץ עין גדי, בשיתוף כוחות גדולים של צבא ומשטרה, המשיכו גם אתמול, זה היום השלישי, בסריקות נרחבות אחרי ערן, שנעדר מאז יום רביעי. במהלך החיפושים הם נתקלו בגופה. אחרי שש שעות הצליחו כוחות החילוץ להוציא את הגופה מהנחל ולהעבירה במסוק לבית החולים הדסה עין כרם. אחד מקרובי משפחתו של גליל זיהה בוודאות את גופתו של ערן.

"הוא נפל ממצוק, והיה קשה להגיע ולהוציא אותו", סיפר הלילה לחדשות 2 באינטרנט ניר ונגר, מיחידת חילוץ עין גדי. "זו הייתה עבודה משותפת של אנשי המסוקים מ-669, יחידות חילוץ, אנשי גלישה וחילוץ – זאת על מנת לאפשר חילוץ מעומק של 200 מטר".

"ערן אנחנו פה, בבית ספר שדה - אבא ואמא" - את הפתק הזה השאירו על שמשת מכוניתו של ערן גליל הוריו, שהצטרפו לחיפושים אחריו בנחל ערוגות. גליל נעדר מאז יום רביעי, אז יצא לבדו לטיול במדבר יהודה. את המכונית הוא השאיר סמוך לעין גדי.

"הוא חזק, יש לו את כל האמצעים והכלים"

ערן, יוצא צנחנים שאמור היה לחגוג את יום הולדתו ה-22 השבוע, יצא לטיול לבדו כפי שנהג לעשות לא פעם בעבר. שני סימנים העידו על הימצאותו של ערן עדיין באזור המדבר - רכבו, שאותר על ידי פקחי רשות שמורות הטבע, וכן האיכון האחרון מהטלפון הסלולרי שלו באיזור. הסוללה של הטלפון נגמרה, כך שלא ניתן היה לעשות שימוש באיכון סלולרי כדי לאתר את ערן.

"הרכב עמד מספר ימים בחניון, והיה היחיד שלא זז כמה ימים", אמרו אתמול בבוקר לחדשות 2 באינטרנט גורמים ביחידת החילוץ ערד. "יצאו ארבע יחידות חילוץ, בליווי מסוק משטרתי, על מנת לסרוק את אזור נחל צאלים - עד נחל קדם".

"לצערי אף נציג מטעמנו אינו יכול להשתתף בחיפושים אחר ערן, בגלל תנאי השטח הקשים", אמר מוקדם יותר מאיר, קרוב משפחתו של ערן. "הוא אדם חזק, שנוהג לטייל באזור, יש לו את כל האמצעים והכלים. הוא מכיר את השטח, הוא היה מצוייד, והוא מטייל המון באזור".

התייעץ בפורום

לקראת הצהריים אתמול איתרה המשטרה שני גולשים בפורום אתר האינטרנט "תפוז" אשר התכתבו עם ערן כשבוע לפני היעדרותו והמליצו לו היכן לטייל באזור המדבר. "את רוב ההליכה אני מתכנן לשעות הבוקר ואחר הצהריים", כתב ערן בפורום. "כל חמישה-שישה קילומטרים יש נקודת צל, ובסך הכל אני מתכנן 20 קילומטרים".

ערן התייעץ עם הגולשים באשר למזג האוויר. "רציתי להתייעץ - מכיוון שמאז הצבא לא יצאתי לטיול של כמה ימים במדבר בשיא החום", כתב בפורום. "עד כמה זה אפשרי לעשות את התכנון שלי לסוף השבוע?". הוא גם התייעץ באשר לכמות המים שעליו לקחת. "להתחיל עם שמונה בקבוקים ולמלא שוב בעין גדי? איני יודע מה הסף הרצוי".

אלכס גרפוב, אביו של ערן, סיפר אתמול בבוקר בריאיון לגלי צה"ל על בחור שמטייל הרבה, גם במדבר יהודה, ולכן יש לו יותר סיבות להיות מודאג. "הוא מכיר את האזור - זה מה שמדאיג אותי. הוא יוצא צנחנים והוא יודע להתארגן לטיולים האלו, והוא גם רודף אחרי שיטפונות במדבר. אני מקווה לטוב ולנס, אבל ההיגיון הבריא אומר שהוא נפצע קשה ולא יכול לזוז. אני מקווה שהוא מצליח לפחות להגיע למים. אם לא זו בעיה". 

ערן אמור היה לחגוג ביום הרביעי הקרוב את יום הולדתו ה-22. הצעיר מגדרה שירת כצנחן קרבי בצה"ל, ובשנים האחרונות העביר את זמנו הפנוי בטיולים רבים ברחבי הארץ. גם דף הבית שלו ברשת החברתית "פייסבוק" מעיד על תחביבו: אלבומי תמונות רבים מאתרי טיולים רבים בארץ, וכן פניות שלו לפורומים בנושאי טיולים ברשת - בניסיון לקבל טיפים והמלצות לטיולים.

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2