מכבי ת"א אלופת המדינה בכדורסל

הצהובים השיבו לעצמם את צלחת האליפות, לאחר ניצחון בגמר הפיינל-פור על מכבי חיפה 72:85. המאמן פיני גרשון חתם את עונת החזרה שלו להיכל נוקיה עם תואר. מכבי חיפה נשארת עם המחמאות

פיני גרשון חוגג, ארכיון (חדשות 2)

לאחר שנה של היעדרות חזרה צלחת האליפות לארון מלא הגביעים של מכבי תל אביב. הצהובים ניצחו את מכבי חיפה 85:72 והחזירו לעצמם את תואר האליפות בפעם ה-48.

הרבה אוויר השתחרר אצל הצהובים בהיכל נוקיה אמש מעט לפני חצות, כאשר שחקני מכבי חגגו בסיום גמר הפיינל-פור לאחר הניצחון שהבטיח להם את האליפות. "זו האליפות הכי קשה שלקחתי בקריירה" אמר אמש בהתרגשות פיני גרשון, מאמנה של מכבי תל אביב. והמשיך, "מה שהיה השנה לא יהיה יותר, מכבי ת"א תהיה קבוצה טובה יותר בשנים הבאות".

המשחק שהתנהל כמו העונה של מכבי, עם הרבה עליות וירידות הסתיים בניצחון של הצהובים, אצל החיפאים הייתה אכזבה קשה. "עשינו עונה מדהימה, אבל בגלל שהיינו כל כך קרובים זה כל כך מאכזב" אמר בסיום אבי אשכנזי, מאמנה של מכבי חיפה שהפסידה השנה גם בגמר גביע המדינה.

מכבי תל אביב זכתה בתואר בעזרת הרבה מלחמה של שחקניה. קרלוס ארויו הצטיין עם 22 נקודות, דרק פישר הוסיף 19, וטל בורשטיין והקפטן דרק שארפ ידעו לעלות למגרש ולקלוע את הנקודות בזמן המתאים. שחקן העונה דורון פרקינס סיים עם 25 נקודות עבור הירוקים המאוכזבים.

במשחק על המקום השלישי, שנערך מוקדם יותר ניצחה גליל/גלבוע של עודד קטש את הפועל ירושלים 101:96.