בת דודתה של דנה בנט ז"ל: "את נשארת בת 18"

אלפי חברים, בני משפחה, החוקרים והשוטרים - כל מי שליווה וניסה לפתור את סיפור היעלמה של הנערה דנה בנט לפני 6 שנים, הגיע ללוות אותה בדרכה האחרונה בבית העלמין במושב הזורעים. "השתתפנו במסע החיפושים כדי למצוא את דנה והיום אנחנו קוברים אותה", אמרה חברתה

הערבהתקיימה הלווייתה של דנה בנט, הנערה שנעלמה לפני 6 שנים כשהייתה בדרכה הביתה.

אלפי אזרחים, שוטרים ומתנדבים חיפשו אחריה במשך השנים. רבים מהם הגיעו לבית העלמין במושב הזורעים בצפון, ללוות את הצעירה שסופה הטרגי נחשף רק השבוע. מסע ההלוויה יצא מגשר הכניסה לטבריה הצמוד לאיצטדיון העירוני - המקום האחרון בו נראתה דנה ז"ל בחיים, בראשון לחודש אוגוסט בשנת 2003.

"היינו כל כך קרובות. החברות הכי טובות", סיפרה בת הדוד מעיין בהספדה. "אני סיימתי י"ב, התגייסתי, השתחררתי, טיילתי בעולם והתחתנתי. ואת - את נשארת בת 18". "דנה הפכה להיות ילדה של כל עם ישראל", ספדה לה אחת מקרוביה. 

דנה בנט ז"ל (חדשות 2)

"אין ילדה כמותה", סיפרה עליה רעיה כהן, מי שהייתה מחנכה בבית הספר. "תמיד הייתה באה עם גי'נס וחולצה לבנה.  ילדה חייכנית. אף פעם לא עשתה בעיות".

בין המשתתפים בהלוויה גם אביה של דנה ז"ל, בנימין (ביני) בן-יצחק ואחיה רפי שהגיעו הבוקר לישראל. "שסוף סוף היא תוכל לנוח", אמר האב בכאב.

"קשה לי, אני עדיין לא מעכלת שדנה איננה בחיים", אמרה היום חנית שוחט, חברתה של דנה ז"ל שהייתה פעילה כל השנים בחיפושים. "השתתפנו במסע החיפושים כדי למצוא את דנה והיום אנחנו קוברים אותה".

בלוויה השתתפו גם כוחות גדולים מהמחוז הצפוני של המשטרה שהיו מעורבים בחקירה ובחיפושים לכל אורך השנים. מפקד המחוז הצפוני ניצב שמעון קורן, ומפקד מרחב העמקים, תנ"צ זוהר דביר יחד שאר שוטרי ימ"ר עמקים חיבקו וניחמו את המשפחה האבלה.

על חקירת מותה של דנה בנט ז"ל הוטל צו איסור פרסום.

"לא ציפיתי לסוף קשה כזה"

ויקי בנט, אמה של דנה ז"ל, הגיעה שלשום למקום בו אותרה גופת בתה, כשהיא מלווה בבני משפחתה וחברים. היא בכתה, התקשתה להסתיר את התרגשותה והדליקה נרות בגלעד שהקימו לזכרה השוטרים שעבדו במקום.

"אין לי מילים, קשה לי להאמין", אמרה ויקי. "לא חשבתי שכאן אמצא אותה, בצורה כה אכזרית. קשה לי לעכל. היה לי חשוב להגיע למקום ולראות איפה זה קרה". בנט סיפרה גם על הדרך שבה המשטרה בישרה לה את הבשורה הקשה.

"גם לשוטרים היה קשה, שהם ידעו וסחבו הכל בשקט בלי שאף אחד אחר יידע. והיה לי חשוב לדעת בדיוק מה קרה. גם את הפרטים הקשים. היה חשוב לי להיות עם כל צוות המשטרה שהיה אחראי על החקירה. הם חיזקו אותי, ולא ציפו כמוני לסוף קשה כזה", סיפרה אמה של דנה בנט ז"ל.

ירדה ממונית- ונעלמה

דנה בנט היא בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, והיא הגיעה לישראל לבדה בגיל 14. היא נקלטה בפנימייה בקיבוץ הדתי טירת צבי, ואחר כך עברה להתגורר בטבריה. למחייתה היא עבדה כמלצרית. בקיץ 2003 בנט עברה ניתוח לטיפול בכלי דם בראשה, ובעקבות הבעיה היא נזקקה לטיפולים קבועים בתרופות מיוחדות.

דנה נעלמה ב-1 באוגוסט 2003 בהיותה בת 18, לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. דנה עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה כמלצרית במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

במהלך שש השנים האחרונות המשטרה עסקה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן". 

סוף עצוב לפרשת דנה בנט:

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

בת דודתה: היינו בין תקווה לייאוש

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר