עשרות הפגינו ביום ירושלים כנגד "שקר האיחוד של העיר"

יום חגה של עיר הבירה הפך היום, לפחות באזור שער שכם בעיר העתיקה, לזירת מחאה. ערבים ויהודים נשאו שלטים שקוראים "להימנע מן השקר ומסנסציית האיחוד של העיר". "זה הפך להיות יום של כיבוש, שקרים וקלישאות", אמר הרב יחיאל גרנימן

בעיר הבירה מציינים היום את "יום ירושלים" ולראשונה מצוין החג הזה גם בשער שכם, בעיר העתיקה, כהפגנה משותפת של כ-250 ערבים ויהודים.

המפגינים קראו "להימנע מן השקר ומסנסציית האיחוד של העיר". מאות האזרחים שהגיעו להפגנה אחזו שלטים בהם כתבו כי "כאן מתחיל המזרח המוזנח", "להתעורר מפנטזיית האיחוד" ו-"ירושלים - לא החגיגה של כולם".

"אנחנו באנו היום כדי להפנות את תשומת הלב לירושלים המזרחית", אמרה לחדשות 2 באינטרנט טלי ניר, מהאגודה לזכויות האזרח. "אנחנו חושבים שלפלסטינים אין שום סיבה לחגוג ביום הזה. היום יש 260 אלף תושבים כאלה, משפחות שלמות שאין להן חיבור למים. אנחנו קוראים לראש הממשלה להתנער ולהפנות את התקציבים הנדרשים".

הרב יחיאל גרנימן מארגון "רבנים לזכויות אדם" אמר: "יום ירושלים הוא חג של חגיגת הימין ודתיים קיצוניים. אני ראיתי במלחמת ששת הימים מידה מסוימת של הצלה של יהודים - ואחרי 42 שנים של כיבוש זה הפך להיות יום של כיבוש, שקרים וקלישאות".

במוזיאון מגדל דוד יתקיים הערב טקס הענקת אות יקיר העיר ירושלים בנוכחות 600 מוזמנים וראש העיר ניר ברקת. בין מקבלי הפרס השנה: פרופסור אליהו שמיר, מתמטיקאי שפועל למען רווחתם של חולי הנפש בישראל, שופט העליון בדימוס אליעזר גולדברג והמיילדת הנצחית של העיר, הגברת חנה דיבון, שיילדה ביובל האחרון כ-5,000 תינוקות, ביניהם 22 מנכדיה ושניים מניניה.